nymburkČEZ Basketball Nymburk vs BK Armex Děčín – 109:46 (19:9, 44:18, 75:35)
Nymburský kouč měl k dispozici nejsilnější možnou sestavu. Naopak jeho protějšek postrádal podkošový trojlístek Jakub Houška (zranění), Robert Landa, Nathan Carter (oba nemoc) a také s kotníkem laborujícího křídelníka Lukáše Bažanta.

Nymburk – Welsch, Sant-Roos, Hruban, Benda, Vaughn
Děčín – Vyoral, Kroutil, Stria, Pomikálek, Jelínek

Válečníci, kteří vstoupili do utkání bez zmíněných čtyř hráčů základní rotace, cítili od samého začátku velkou podporu svých skvělých fans! Na kurtu ovšem od začátku diktovali tempo hry Nymburští, kterým kromě úspěšné produktivity výrazně pomáhala i aktivní „defe“. Svěřencům kouče Ginzburga se kromě toho také dařilo využívat výrazné podkošové převahy. Po úvodní čtvrtině vedli Welsch a spol. 19:9, a i když se Děčínští na startu druhé periody díky trojce Luboše Strii přitáhli na sedmibodový rozdíl, zásluhou šňůry 9:0 se domácí záhy opět odpoutali a vedli 28:12. Děčínský celek také trápilo, že některé střely mu smolně nepropadly obroučkou… Skóre úvodní půle nakonec uzavřel reprezentant Vojtěch Hruban a do kabin se šlo za stavu 44:18.

Třetí čtvrtina, respektive její začátek, měla totožný průběh jako druhá, kdy po několika děčínských bodech za sebou obhájci titulu kontrovali a opět o něco poodskočili a odtáhli se na větší rozdíl. Tečku za třetí periodou udělal alley oop De Zeeuwa a do poslední čtvrtiny řádné hrací doby tak šli Středočeši s vedením 75:35 v zádech. Na děčínských hráčích se postupem času čím dál více projevovala únava z náročného mače, naopak Nymburk těžil ze široké rotace a šanci dostalo v zápase všech dvanáct borců, kteří byli na lavičce k utkání připraveni. Díky výhře 109:46 se tak Polabané ujali ve finálové sérii vedení 1:0 na zápasy.

Zápas 2 se hraje již tento pátek, tedy 20. května 2016, na děčínském zimním stadionu, kam si na loňské finálové utkání našlo cestu 4.850 diváků. Povede se v letošním ročníku tento rekord atakovat či překonat? Na vaši podporu se moc těšíme!

Body: Randle 26, Kříž 13, Hruban 12, Dixon a Peterka po 11, De Zeeuw 10, Sant-Roos 6, Houška a Benda po 5, Vaughn a Jagodič po 4, Welsch 2 – Pomikálek 16, Stria 12, Jelínek 7, Vyoral a Šiška po 4, Kroutil 3; střelba 3 b.: 31/14 – 28/3; střelba 2 b.: 44/28 – 39/16; TH: 13/11 – 7/5; doskoky: 45:34 (útočné 8:8).