Rubriky
Kultura Sport Turisti Zprávy

Streetball mania se vrací do ulic Děčína

StreetballČeská streetballová federace rozmístí koše do ulic města a mateřských školek. O tom, které místo to přesně bude, můžete rozhodnout i vy. Zapojte se do této ojedinělé akce a pomozte s výběrem.

Česká streetballová federace naistaluje v Děčíně další streetballové koše, tentokrát jich bude šest. Projekt Streetball mania do ulic se po letech vrací do Děčína, který je mekkou tohoto sportu v Čechách. „Od roku 2010 jsme nainstalovali již 23 košů k užívání široké veřejnosti do různých koutů naší republiky a letos jsme se rozhodli pro zvýšení jejich počtu ve městě, ve kterém to všechno v roce 1996 začalo,“ vysvětluje Igor Bayer, prezident České streetballové federace. Po Praze, Ostravě, Jaroměři, České Třebové, dětských domovech v Krupce a Tisé si bude možné zahrát tento populární sport na více místech i v Děčíně.

„Abychom ještě více celou akci zatraktivnili, vymysleli jsme, že patronem každého koše bude vždy jeden z ligových hráčů týmu BK ARMEX Děčín, který v určené časy poradí zájemcům s tréninkem. A protože je jedním z partnerů akce společnost Spalding, je velmi pravděpodobné, že bude možné si zatrénovat nejen se skvělým hráčem, ale také s věhlasným míčem hráčů NBA,“ doplnil Igor Bayer. O místech, kam budou koše umístěny, můžete rozhodnout i vy, a to prostřednictvím webových stránek České streetballové federace www.streetball-mania.cz.

Celý projekt vyvrcholí 21. května při turnaji Labský streetballový pohár, který se letos uskuteční už po jedenadvacáté.

Zdroj/foto: slavnostidecin.cz