Válečníci urvali v Opavě čtvrtou ligovou výhru v řadě!

bk-opava_ValentaBK Opava vs BK Děčín – 63:67 (19:16, 32:39, 47:50)
Do zápasu, v němž se představily dva celky složené ryze z českých hráčů, vstoupili Opavští ve velkém stylu a zkraje 4. minuty po děčínské ztrátě a následném rychlém úniku Šiřiny si za stavu 6:0 vybral Pavel Budínský brzy time. Ani po něm ovšem útočný apetit domácích neutuchal a v polovině 5. po Cvekově trojce svítil na tabuli stav 12:4. Děčínští hráči ovšem od tohoto okamžiku zapnuli na vyšší rychlostní stupeň a začali postupně své manko umazávat. Na startu 9. dokonce Jakub Kaša otočil průběžný stav na 15:16, Opavané však čtyřmi body přeci jen kontrovali a po úvodní periodě vedli 19:16. Na startu druhé desetiminutovky se Houška a spol. drželi svému soupeři na dostřel, ale dlouho nemohli vedení strhnout na svou stranu. Tento fakt ovšem Válečníci zlomili na startu 16., kdy na 24:25 prohnal síťkou trojku L-Stria. Závěr poločasu byl z děčínské strany velmi vydařený, což jen podtrhl dalšími dvěma trojkami J-Kaša – svou druhou úspěšnou trefou s klaksonem uzavřel poločasový stav na 32:39.

Začátek druhé půle Děčínští nezachytili, čehož svěřenci Petra Czudka využili a díky šňůře 9:1 korunované v polovině 25. Šiřinovým nájezdem se přitáhli na rozdíl jediného bodu – 41:42. V dalším průběhu třetí čtvrtiny se sice hráči Opavy drželi stále na dostřel, ale ani jednou se jim nepodařilo srovnat či otočit. Před závěrečnou čtvrtinou řádné hrací doby tak platil stav 47:50. Do čtvrté periody vstoupili Válečníci velmi dobře a zkraje 36. po dopichu Šimona Ježka byli již v plusu osmi bodů – 53:61. Slezané ovšem nesložili zbraně a v polovině 38. po jedné šestce Blažka opět ztráceli jen dva body – 59:61. V závěru mače ovšem za delší konec provazu opět tahali děčínští hráči, kteří si tuto sekvenci hry zkušeně pohlídali. Definitivní razítko na výhru svého celku dal 50 vteřin před koncem trefou zpod koše na 60:67 T-Pomikálek. Domácí sice ještě trojkou kontrovali, ale to již nic nezměnilo na faktu, že BK ARMEX Děčín zvítězil v Opavě poměrem 67:63…

Absence:

Opavský kouč nemohl v sestavě kvůli zranění využít rozehrávače Radima Klečku, křídelníka Kryštofa Vlčka a dva borce, kteří můžou hrát na postu křídla či menšího pivota, Luďka Jurečku a Václava Bujnocha. Válečníkům také z důvodu zranění scházelo perimetrové duo Lukáš Bažant – Pavel Bosák.

Opava – Šiřina, Dragoun, Zbránek, Cvek, Kvapil
Děčín – Vyoral, Kroutil, Stria, Houška, Jelínek

Body: Šiřina 16 (9 asistencí a 5 získaných faulů, ale i 5 ztrát), Gniadek 11, Cvek 8 (9 doskoků; trojky 2/2), Dragoun a Kvapil po 7, Kramný a Zbránek po 5, Blažek 4 – Stria 13 (4 asistence; trojky 7/3), Pomikálek 12 (6 doskoů; dvojky 6/5), Vyoral 11, Kaša 9 (trojky 4/3), Šiška 8, Jelínek 5, Houška 4 (7 doskoků – 4 ofenzivní), Landa 2 (11 doskoků – 4 útočné), Ježek 2, Kroutil 1; střelba 3 b.: 24/7 – 33/10; střelba 2 b.: 35/17 – 35/15; TH: 13/8 – 9/7; doskoky: 34:39 (útočné 10:14); chyby: 16:19; ztráty: 15:14; asistence: 14:13; týmová efektivita: 63:68; počet diváků: 896; nejlepší hráč utkání: Tomáš Vyoral (Děčín).

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín): „Dařilo se nám číst hru Opavy, vrátili jsme do utkání, podrželi nás náhradníci. Očekávali jsme nástup Opavy. Bylo důležité, že jsme ji nepustili do vedení, protože diváci by nás dostali pod tlak. Za vítězství jsem rád, mohly vyhrát oba týmy.“

Petr Czudek (kouč BK Opava): „Vstup do utkání jsme měli dobrý, škoda jen, že se nám nepodařilo více bodově odskočit. Rvali jsme se o neutrální míče, ty měl bohužel soupeř. V závěru rozhodl důležitými body Tomáš Vyoral. Naše série skončila, marodka nikoliv. Pozitivem je, že se nám vrátil Martin Gniadek.“