Rubriky
Dětem Turisti Zprávy

Prázdninové aktivity v Zoo Děčín

zoo več. prohlídka Zoo Děčín zve na večerní prohlídky
Děčínská zoologická zahrada připravila na letní prázdniny sérii zajímavých večerních prohlídek. Tuto oblíbenou prázdninovou aktivitu nabízí dokonce ve dvou variantách. Na netradiční zážitky se mohou těšit jak rodiny s dětmi, tak dospělí. „Děti bude během návštěvy zoo provázet kromě lektora i některé z kontaktních zvířat. Prohlídka i výklad bude uzpůsoben dětskému návštěvníkovi a nebudou chybět ani ukázky přírodnin,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Dospěláci pak dostanou fundovanější výklad, a protože pro ně budou prohlídky začínat v pozdějších hodinách, budou moci zažít zoo při zcela jiných podmínkách, než na které jsou zvyklí při obyčejné návštěvě zoo. „V podvečer začíná být většina zvířat aktivní, je tedy velký předpoklad, že návštěvníci uvidí mnoho zajímavého. Na prohlídku doporučujeme vzít si s sebou pevnou obuv a baterku,“ doplnila Houšková. Prohlídky pro děti začínají vždy v 19 hodin, dospělácké pak ve 20.30 hodin. Na prohlídku je nutné se předem objednat. Lze tak učinit na tel.: 412 531 531. Služba je zpoplatněna (130,- Kč/ dospělý, 90,- Kč/dítě).

3. 7. 2015 od 19.00 h
VEČERNÍ PROHLÍDKA ZOO PRO DĚTI

17. 7. 2015 od 19.00 h
VEČERNÍ PROHLÍDKA ZOO PRO DĚTI

17. 7. 2015 od 20.30 h
VEČERNÍ PROHLÍDKA ZOO PRO DOSPĚLÉ

7. 8. 2015 od 19.00 h
VEČERNÍ PROHLÍDKA ZOO PRO DĚTI

7. 8. 2015 od 20.30 h
VEČERNÍ PROHLÍDKA ZOO PRO DOSPĚLÉ

21. 8. 2015 od 19.00 h
VEČERNÍ PROHLÍDKA ZOO PRO DĚTI

Oblíbené komentované krmení nabízí zoo o prázdninách denně
Ve všedních dnech navíc návštěvníkům ukáže i kontaktní zvířata

setkání se zvířatyChcete se toho při prohlídce děčínské zoologické zahrady dozvědět co nejvíce? Pokud ano, pak si návštěvu zoo naplánujte tak, aby vám neunikly komentované ukázky krmení. Ty probíhají o letních prázdninách denně. „Dozvíte se při nich například to, na jakých mlskách si nejraději pochutnávají medvědi grizzly i kolik kilo potravy snědí za jeden den. Nebo to, že mravenečník ujíždí na avokádu a že mangusty liščí dokážou ulovit i jedovatého hada,“ prozradila mluvčí zoo Alena Houšková. Komentované krmení zvířat probíhá v předem stanovených časech. U medvědů grizzly dokonce 2x denně.

Rozpis ukázek komentovaného krmení:
9.30 medvědi grizzly
10.30 mangusty liščí
12.30 mravenečníci velcí
13.00 makakové chocholatí
14.30 medvědi grizzly

Další oblíbenou aktivitou, kterou zoo spouští s příchodem prázdnin, je tzv. Setkání se zvířaty. Jde o prezentaci kontaktních zvířat, při které je hlazení a focení povoleno. „Návštěvníci Setkání se zvířaty milují. Vědí, že hlazení zvířat přes ploty expozic je v zoo přísně zakázáno, a proto se na tuto aktivitu vždy velmi těší. Svůj stánek s kontaktními zvířaty otvíráme každý všední den od 14 do 14.30 hodin,“ uvedla mluvčí zoo. Příchozí se mohou těšit na setkání s hady, želvami, prasátkem Pašou, agamou či gekončíkem. „Pro letošní rok jsme tuto službu maličko vylepšili. Na středy jsme přichystali návštěvníkům překvapení. V tento den nebudou návštěvníci dopředu vědět, s jakým zvířetem se setkají, ale o to víc pak budou tímto setkáním překvapeni,“ doplnila mluvčí. Setkání se zvířaty budou probíhat za příznivého počasí po celé prázdniny před expozicí medvědů grizzly. Služba je zdarma.

Rozpis Setkání se zvířaty:
– pondělí želvy
– úterý prasátko Paša
– středa překvapení
– čtvrtek hadi
– pátek agamy a gekončík

Alena Houšková
Zoo Děčín – Pastýřská stěna, p. o.