Rubriky
Dětem Turisti Zprávy

Děčínská zoo zahájí v sobotu 66. návštěvnickou sezónu

zoo_zahajeni sezonyStartujeme! aneb To bude jízda! Tak přesně tímto sloganem zahájí děčínská zoologická zahrada svou 66. návštěvnickou sezónu. Na sobotu 18. dubna chystá pro příchozí akci, při které se nebude nikdo nudit. „Letošní sezóna je pro nás již 66. v pořadí, a když jsme přemýšleli o tom, jak akci na zahájení sezóny pojmout, napadla nás legendární silnice Route 66. Nejenže nese stejné číslo, ale slibuje také netradiční zážitek. Od této myšlenky pak nebylo daleko ke sloganu, který hlásá, že 66. návštěvnická sezóna v Zoo Děčín bude jízda! Příchozí se mohou těšit na spousty aktivit, které budou mít spojitost s jízdou. Těšit se mohou například na výstavu strojů děčínských motorkářů, jízdu na kárách nebo koloběžkách, na koni, ale třeba i na invalidním vozíku,“ prozradila mluvčí zoo Alena Houšková.

Hosty odpoledne budou Čertíci na kolech – Noemi a Jaroušek. Jsou to děti, které přišly na svět o něco dříve, narodily se s dětskou mozkovou obrnou, mají tělesné postižení, ale neustálou rehabilitací a odhodláním se stále zlepšují. „Společně s Čertíky vám ukážeme, že život se dá užívat, i když zrovna sedíte na invalidním vozíku. Čertíci si vyzkouší všechny připravené aktivity a pozvou návštěvníky také na překážkovou dráhu pro vozíčkáře. Bude možnost vyzkoušet si, jak náročný je pohyb vozíčkáře po ulici, na schodech a při překonávání překážek,“ vysvětlila mluvčí. Děti Noemi a Jarouška pozvalo do zoo občanské sdružení Andělé bez křídel, které se zabývá pomocí dětem s handicapem a jejich rodinám. V rámci akce Startujeme! pro vás Andělé bez křídel chystají výtvarnou dílničku, kde bude možné se nejen seznámit s jejich prací, ale také otevřít svá srdce a případně finančně přispět na handicapované děti. Celý výtěžek z akce poputuje právě k Čertíkům na kolech, kteří v současné době šetří na lázně, které by mohly výrazně zlepšit jejich zdravotní stav.

Dalším hostem odpoledne bude musher Martin Škoda se svým psem husky, který příchozí seznámí s tímto sportem a ukáže i výbavu k němu potřebnou.

Pro milovníky adrenalinu přichystala zoo i tzv. Motorkářský srandamač. Jde o soutěž pro tříčlenné týmy, při níž budou muset soutěžící zvládnout základní motorkářské dovednosti, jako je nahuštění pneumatiky nebo natankování benzínu. Přihlásit se do soutěže bude možné přímo na místě, startovní časy budou hned dva – ve 14.30 a v 15.30 h.

Vstupné na akci je stejné, jako aktuální vstupné do zoo. Kdo by však chtěl na vstupu ušetřit, tomu přinášíme na závěr jeden tip. Přinesete-li v den konání akce do zoo vysloužilý elektrospotřebič (nefunkční fén, žehličku, mixér, mobil, kulmu, rádio,…), pak získáte dětskou vstupenku do zoo ZDARMA nebo slevu ve stejné výši pro dospělého! Pomůžete tak nejen životnímu prostředí, ale budete si tak moci užít i prima odpoledne. Akce S vysloužilci do zoo podporuje společnost ELEKTROWIN. Elektrospotřebiče bude možné odevzdávat od 8 do 16 hodin.

Alena Houšková
Zoo Děčín – Pastýřská stěna, p. o.