Válečníci na Folimance nezaváhali a vysokoškoláky zdolali v letošní sezoně již potřetí!

usk-prahaUSK Praha vs BK Děčín – 64:74 (23:18, 33:40, 45:62)
Slovinský stratég na lavičce Pražanů Mirsad Alilović měl sice ze své široké základny k zápasu s Děčínem na lavičce dvanáctku hráčů, mezi níž však scházel například letos slušně a pravidelně hrající Petr Šafarčík; na lavičce sice byl, ale do utkání nezasáhl kvůli zranění ani top skórer Sov Mitja Nikolić. Válečnická družina přijela do hlavního města také v kompletním složení, ale stejně jako v derby zůstal po zranění kotníku Filip Kroutil zatím pouze na střídačce.

Základní sestavy:
USK – Feštr, Michal Mareš, Křivánek, Slavík, Krusić
Děčín – Vyoral, Bosák, Bažant, Houška, Jelínek

Průběh zápasu:
Válečníci utkání na Folimance odšpuntovali stejně špatně jako středeční derby a brzy opět prohrávali 9:2, konkrétně v polovině 3. minuty po koši s faulem v podání Mateje Krusiće. V dalším průběhu úvodního kvartálu ale naštěstí Děčínští tlak domácího celku otupili a zkraje minuty 8. se přitáhli po jedné šestce Pavla Bosáka na dostřel tří bodů – 14:11. V samém závěru se sice vysokoškoláci odpoutali až na osm punktů, ale trojka Tonyho Tuckera se sirénou nakonec zmírnila manko Děčína na 23:18. Do druhé periody vlétli svěřenci Pavla Budínského jako uragán a od stavu 25:22 na hřišti jasně kralovali – a díky šňůře 15:0 (!) korunované úspěšným nájezdem Tomáše Vyorala se v polovině 18. dostali do dvouciferného vedení – 25:37 (a ve zbytku zápasu už domácí tým nepustili do vedení…). Sovy sice záhy šesti body kontrovali, ale i přesto odcházeli do kabin spokojenější děčínští hráči, když po úvodní půli svítil na tabuli stav 33:40.

Start druhého poločasu, který se o něco zpozdil kvůli poruše časomíry nad košem, se nesl ve vyrovnaném duchu, ale Válečníci svému soupeři nedovolili přiblížit se na více než pět bodů. Sami naopak postupně začali tahat za delší konec provazu a odpoutali se opět na dvoumístný rozdíl. Skvělý závěr třetího kvartálu pak korunoval dvěma úspěšnými trestnými hody a technickým košem Tomáš Vyoral – a do posledního hracího období se tak šlo za stavu 45:62. Bohužel start do poslední čtvrtiny byl z děčínské strany katastrofální, když téměř pětiminutovou střeleckou nemohoucnost potrestali domácí šňůrou 9:0, díky níž se přitáhli na 54:62. Poté však jako správný kapitán zavelel k ofenzivě Jakub Houška, jehož pět bodů jako by do našich řad opět dodalo potřebný klid. Závěr utkání si již Válečníci zkušeně pohlídali a po závěrečném hvizdu tak mohli se skvěle fandící početnou enklávou svých fans oslavit výhru 74:64.

Body: Michal Mareš 16, Krusić 13 (12 doskoků → double-double – 7 útočných; 5 získaných faulů, ale i 6 ztrát), Křivánek 13 (dvojky 6/5), Feštr 9, Slavík 6, Sehnal 5 (5 plusových faulů), Štěrba 2 – Vyoral 15 (7 F+ a 4 asistence; dvojky 5/4, TH 4/4; efektivita 22), Houška 14 (7 doskoků – 4 útočné; trojky 2/2), Bažant 12, Bosák 11 (4 asistence; trojky 3/2), Jelínek 8, Tucker 7, Stria 5, Landa 2; střelba 3 b.: 10/3 – 17/7; střelba 2 b.: 37/19 – 39/19; TH: 24/17 – 17/15; doskoky: 25:23 (útočné 9:8); chyby: 22:25; ztráty: 14:12; týmová validita: 56:76.