V Brně to byl opět tuhý boj, tentokrát však se šťastným koncem pro Válečníky!

brnoMMCITÉ Brno vs BK Děčín – 73:79 (9:22, 22:44, 52:54)
Oba týmy nastoupily do utkání v kompletním složení. V děčínském dresu zasáhl do utkání i guard Filip Kroutil, jenž se na tuzemských palubovkách po zranění kotníku objevil přesně po měsíci.

Základní sestavy:
Brno – Bennett, Šiška, Zachrla, Prášil, Norwa
Děčín – Vyoral, Bosák, Bažant, Kaša, Houška

Průběh utkání:
Začátek zápasu byl z obou stran bodově dietní a skore tedy narůstalo pomalým tempem. Od stavu 8:7, který platil zkraje 6. minuty, si však na dlouhou dobu vzali v hale Morenda hlavní slovo svěřenci Pavla Budínského. V dalších zhruba sedmi minutách děčínská družina převálcovala Mmcité šňůřou 21:1 (!), kterou korunoval na přelomu 12. a 13. minuty dvěma trefami z pole Luboš Stria – a na tabuli v té době svítil stav 9:28 (mimochodem, po úvodním kvartálu to bylo 9:22). Brňané se sice v dalším průběhu druhé desetiminutovky přitáhli na 14 punktů, ale skvělý závěr celkově vydařené úvodní půle orámovaly čtyři úspěšné šestky z produkce kapitána Jakuba Houšky, díky nimž odcházel děčínský tým do šaten s více než dvacetibodovým vedením v zádech za stavu 22:44.

Na startu druhé půle to vypadalo, jako by hráči Děčína zůstali myšlenkami ještě v šatně. Prášil a spol. naopak vlétli do druhé půle jako polití živou vodou a navíc se jim začalo výrazně dařit na útočné polovině. První děčínský koš ve druhé půli vstřelil až v polovině 24. Jirka Jelínek, ale ani jeho trojka tlak domácích neotupila. Hrůznou čtvrtinu, kterou Jihomoravané ovládli 30:10 (!) završila dvěma šestkami nedávná posila Bennett, takže do posledního hracího období se šlo za téměř vyrovnaného stavu 52:54. A bylo ještě hůř – v polovině 33. minuty zapsal pátou osobní chybu kapitán J-Houška a v závěru téže minuty otočil Bennett dvoubodovou trefou skore ve prospěch svého týmu – 61:59. Brňenské vedení mělo naštěstí pouze jepičí život, když brzký zvrat ve skore zajistil svou další trojkou v zápase J-Jelínek. A ve zbytku zápasu už Tucker a spol. domácí družině nedovolili stav zvrátit a nakonec dokráčeli k velmi důležitému vítězství, které má konečnou hodnotu 79:73…

Body: Prášil 14, Bennett 12 (5 asistencí), Dygrýn 10 (7 získaných faulů; 5 doskoků – 3 útočné; 4 zisky), Krakovič 9, Zachrla 8 (7 doskoků – 3 útočné; trojky 4/2), Marič 7 (5 doskoků), Norwa 4 (9 doskoků), Šmíd 4, Šiška 3, Jokl 2 – Jelínek 21 (7 doskoků – 4 útočné; z pole 9/7, trojky 4/3; TH 5/4; efektivita 27), Houška 15 (9 doskoků), Vyoral 10 (5 asistencí i získaných faulů; TH 4/4), Tucker 9 (6 F+), Stria 9, Bosák 5, Kaša a Landa po 4, Kroutil 2; střelba 3 b.: 25/8 – 22/7; střelba 2 b.: 39/15 – 40/20; TH: 24/19 – 23/18; doskoky: 40:31 (útočné 13:6) !; chyby: 28:22; ztráty: 14:12; týmová validita: 72:85.