Ve Svitavách jsme vyválčili již pátou soutěžní výhru v řadě!

Tuři Svitavy vs BK DěčínTuři Svitavy vs BK Děčín – 63:78 (17:18, 36:42, 51:62)
Svitavskému celku chyběl pouze mladý křídelník Radek Jurka. Tým Děčína přijel na východ Čech kompletní, jen avizované duo Dan Hendrych – Lukáš Linhart vypomáhalo ve druhé lize týmu BK Horejsek Děčín.

Průběh zápasu:
Začátek utkání byl z naší strany doslova hororový, když jsme zaostávali na obou stranách kurtu. Svitavští toho samozřejmě využili a po Šotnarově trefě na začátku 5. minuty byli ve vedení 11:3. Po time-outu Pavla Budínského se ale obraz hry úplně proměnil. Během zhruba čtyř a půl minut jsme do svitavského koše nasypali 15 punktů a otočili stav na 13:18. Do druhého kvartálu jsme sice vstupovali s náskokem jediného bodu, ale výbornou hrou v defenzivě i útoku jsme ho na konci minuty 15. minuty po dvou šestkách Tomáše Vyorala vyšponovali již na čtrnáct pointů – 19:33. Tuři však nechtěli dát svou kůži lacino a v závěru první půle ukázali svou sílu. Jejich tlak vyvrcholil závěrečnou trefou této sekvence hry, o níž se dalekonosnou trefou postaral Stanislav Votroubek. A do kabin se tak odcházelo za stavu 36:42…

Po návratu z poločasové přestávky jsme dokázali své vedení opět navýšit na dvoumístnou hodnotu. A i když se Tuři v celém průběhu třetí čtvrtiny snažili manko zmírnit, Válečníci si stále udržovali slušný odstup. Tečku za ní nakonec udělal jedním trestným hodem Šindelář, čímž upravil na 51:62. Podobný průběh měl i závěrečný kvartál, kdy naše vedení oscilovalo okolo hranice deseti bodů, respektive nad ní. Tento fakt dokresluje i to, že nejvíce „přiblížit“ se svěřencům Stanislava Petra podařilo na konci 37. minuty, konkrétně na devítibodový rozdíl. Samotný závěr utkání si Houška a spol. zkušeně pohlídali, žádné drama nepřipustili a díky výhře 78:63 se posunuli v tabulce již na druhou příčku!

Základní sestavy:
Svitavy – Šotnar, Špaček, Vaňák, Votroubek, Abercrombie
Děčín – Tucker, Bosák, Jiříček, Kaša, Houška

Body: Votroubek 22 (dvojky 10/7), Abercrombie 11 (9 doskoků – 5 útočných; dvojky 6/5), Teplý 11, Šotnar 6 (6 doskoků, 5 asistencí i získaných faulů), Vaňák 4 (7 doskoků), Špaček 4, Šindelář 3, Macela 2 – Bažant 16, Houška 13 (11 doskoků → double-double – 5 útočných; TH 5/5), Jelínek 11 (5 plusových faulů), Vyoral 10 (6 doskoků), Landa 10 (dvojky 6/5), Tucker 6 (4 asistence), Bosák 5, Kaša 3, Jiříček a Kroutil po 2; střelba 3 b.: 29/5 – 21/5; střelba 2 b.: 33/17 – 43/24; TH: 20/14 – 17/15; doskoky: 33:44 (útočné 11:13); chyby: 19:22; ztráty: 18:13; týmová validita: 49:93; nejlepší hráč utkání: Lukáš Bažant (Děčín).

Pozápasové hodnocení děčínského kouče Pavla Budínského i kormidelníka Svitav Stanislava Petra naleznete na https://www.youtube.com/watch?v=FT2nbPSSQAM.