Opava byla letos i potřetí nad naše síly…

opavaOpavský kouč Petr Czudek postrádal v utkání rozehrávače Radima Klečku a křídelníka Ladislava Tótha. Našemu celku pak scházel stále ještě pivot Míra Soukup.

Válečníci vstoupili do utkání dobře a na jeho samém začátku byli dokonce ve vedení. Ještě do stavu 10:10, který určil trojkou Matej Venta, jsme se drželi na dostřel. Opavané se však postupně začali dostávat do tlaku, který odstartovala trojka černohorského křídelníka Djukanoviče – a postupně narostlo ještě v úvodním kvartálu vedení domácích až na 9 punktů. Po úvodní desetiminutovce nakonec platil stav 23:16.

Do druhé periody vstoupili Slezané drtivým tlakem a již během úvodní minuty této herní sekvence se díky šňůře 7:0 opět dostali na dvouciferný rozdíl. A ten narostl až na 15 bodů, kdy na tabuli svítil stav 41:26. Do poločasu jsme dokázali své manko nakonec stáhnout na jedenáctibodový rozdíl – 43:32.

Do druhého poločasu jsme vstupovali i přes dvouciferné manko s vidinou možného obratu, ale Opavští byli na koni a žádné drama nepřipustili. Přiblížit se nám podařilo „jen“ na třináct bodů rozdílu po trojce Lukáše Linharta na 51:38. Poté ale prohnal síťkou trojku Djukanovič a po chytrém pasu Vlčka skóroval tahoun domácích Jakub Blažek. Do poslední čtvrtiny řádné hrací doby se vstupovalo za stavu 58:43.

Ve čtvrtém kvartálu si již svěřenci Petra Czudka udržovali své vysoké vedení a žádné drama nepřipustili, naopak ještě své diváky bavili efektními i efektivními akcemi. S Opavou jsme tak prohráli již potřetí v letošní sezoně, tentokráte v poměru 54:73…

Opava – Šiřina, Dokoupil, Sokolovský, Blažek, Gniadek
Děčín – Venta, Stria, Bažant, Landa, Houška

Body: Blažek 21 (střelba 11/9 – trojky 3/2, dvojky 8/7), Djukanovič 12 (trojky 4/3), Sokolovský 10 (+ 8 doskoků), Gniadek 9 (+ 5 doskoků), Vlček 9 (TH 5/5), Šiřina 4 (+ 6 zisků), Dihel 4, Kramný 2 (+ 5 doskoků), Palát 2 – Stria 15 (+ 5 doskoků; trojky 4/2), Venta 9, Kaša 7, Houška 6 (+ 8 doskoků – 3 útočné), Vyoral 5, Bosák 4, Linhart 3, Bažant a Jiříček po 2, Landa 1 (+ 5 doskoků i získaných faulů); střelba 3 b.: 22/7 – 13/6; střelba 2 b.: 38/20 – 40/14; TH: 17/12 – 16/8; doskoky: 32:34 (útočné 8:10); chyby: 19:24; ztráty:22:27; týmová efektivita: 80:37; počet diváků: 814; nejlepší hráč utkání: Kryštof Vlček (Opava).
Názory trenérů po utkání (převzato z webu soupeře):
Petr Czudek (Opava):
 „Na zápas jsme se připravovali, měli jsme to sice s Děčínem 2:0, ale jeho sílu jsme respektovali. Má bojovný tým, hraje běhavý basket. Dokázali jsme se soupeři vyrovnat. Naše hra byla postavena na dobré obraně, ta byla dnes výborná. Chytře jsme využívali fauly. Jsem rád, že šanci zahrát si dostali všichni hráči.“

Pavel Budínský (Děčín):
„Je potřeba Opavě pogratulovat k vítězství, byla lepšm týmem. Nezachytili jsme rytmus, hledali jsme celý zápas optimální sestavu. Nešlo nám to v obraně ani v útoku.“