Rubriky
Politika Turisti Zprávy

Ministr Podivínský navštívil České Švýcarsko

ministr_podivinskyČeské Švýcarsko, 12. 9. 2013 – Ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský dnes navštívil region národního parku České Švýcarsko. Během své návštěvy besedoval se studenty rumburského gymnázia, setkal se se starosty obcí národního parku a seznámil se se stavem projektů financovaných z operačního programu Životní prostředí, realizovaných městem Krásná Lípa.

Během své návštěvy v Krásné Lípě ministr slavnostně předal do užívání nově zateplené budovy školní družiny a jídelny. Ředitel správy národního parku Pavel Benda představil v místech zamýšlené realizace připravované projekty zaměřené na vytváření zázemí pro ekovýchovné i turistické aktivity.

Díky podpoře ze strany Ministerstva životního prostředí a financování z operačního programu Životní prostředí by tak mohly v budoucnu vzniknout ekovýchovný areál v Krásné Lípě, naučný areál v Mezní Louce, realizace by se mohly dočkat záměry rekonstrukce turistické stezky z Mezné k Meznímu můstku, stavby nové rozhledny v Mezné, opravy České silnice či zpřístupnění areálu skalního hrádku Falkenštejn.

Zdroj: www.npcs.cz