Z Ostravy vezeme výhru, která nás reálně drží v boji o 4. místo!

ostravaOstravský kouč nemohl v utkání počítat se službami snajpra Luďka Jurečky; ve třetí čtvrtině se navíc zranil i point guard Rahsaan Ames, jenž si poranil kotník (odehrál tak pouze 15 minut). Děčínský celek byl kompletní, když „Černý Petr“ tentokráte zbyl na Honzu Bejčka.

Do utkání vstoupili mnohem lépe svěřenci Dušana Medveckého, kteří se již ve 2. minutě ujali po trojce Stehlíka vedení 7:0. Válečníci však naštěstí po dlouhé cestě velmi rychle chytili správný rytmus – nejprve snížili na 7:6… a na konci 7. minuty po trojce Patricka Popea jsme dokonce vedli již pětibodovým rozdílem – 12:17. Ostravané sice v závěru úvodní periody dokázali skore otočit, ale díky poslednímu koši z rukou Honzy Jiříčka jsme přeci jen byli o jeden bodík vpředu – 20:21.

Během úvodní minutky druhého kvartálu jsme se třemi slepenými koši dokázali Nové huti utrhnout na šestibodový rozdíl – 20:27… a sedmibodový náskok jsme drželi ještě v polovině 16. minuty, kdy na 27:34 upravoval jednou úspěšnou šestkou Luboš Stria. V závěru úvodní půle však tahali za delší konec provazu jednoznačně domácí, kteří díky šňůře 13:4 odcházeli do kabin s dvoubodovým náskokem – 40:38.

Po změně stran se hrál z obou stran velmi vyrovnaný basket a ani jednomu z týmů se nepodařilo získat větší náskok – vyrovnanost této čtvrtky dokazuje i průběžný stav z 26. minuty, kdy po Amesově trojce svítil na tabuli stav 53:53. V minutě 29. sice dokázal Luboš Stria odtáhnout naši družinu na šestibodový rozdíl – 56:62, ale tři trestné hody ostravského power forwarda Austina Dufaulta naše vedení po třech čtvrtkách nakonec smrskli na polovinu – 59:62.

V úvodní poslední čtvrtky řádné hrací doby, respektive ve 32. minutě, se Ostravští díky trojce Barnese dostali opět do vedení – 65:63, ale jejich radost neměla dlouhého trvání… V rozmezí 34. a 36. minuty se Válečníci díky třem bodům Honzy Jiříčka a dvěma Admira Aliče dokázali odpoutat na 70:74. Poslední hřebík do rakve domácích pak naši hráči zatloukli minutu a osm vteřin před závěrečnou sirénou, kdy prohnal síťkou trojku na 73:78 Luboš Stria… V samém závěru již došlo pouze ke kosmetické úpravě skore, takže z Ostravy si vezeme cennou výhru 79:75, která nás při dobré konstelaci (prohra Pardubic v Nymburce a Kolína v Prostějově) může katapultovat až na výhodnou čtvrtou příčku před play-off!

Body: Ames 14 (trojky 4/3), Barnes 14 (trojky 5/3), Dufault 11 (+ 5 doskoků i získaných faulů), Gniadek 9 (trojky 6/3), Stehlík 7 (+ 6 doskoků), Wilson 7, Pelikán 6, Zbránek 5, Číž 2 (+ 7 asistencí) – Alič 22 (+ 5 získaných faulů; z pole 9/7, TH 8/7), Stria 12 (+ 5 doskoků; trojky 8/3), Jiříček 11 (+ 5 doskoků), Sanders 8 (+ 4 asistence; dvojky 3/3), Houška a Pope po 7, Bažant a Kinter po 4, Kaša a Soukup po 2, Landa 0 (ale 7 doskoků); střelba 3 b.: 33/13 – 18/6; střelba 2 b.: 24/12 – 38/20; TH: 17/12 – 28/21; doskoky: 27:33 (útočné 4:8); fauly: 22:18; ztráty: 15:9; týmová validita: 66:89; počet diváků: 1300.