Rubriky
Turisti Zprávy

Zimní procházka na Děčínský Sněžník

Děčínský Sněžník_Jiří ŠťastnýV okolí Děčínského Sněžníku panuje nádherná zimní atmosféra a v sobotu lze očekávat první paprsky jarního slunce. To slibuje ideální podmínky k odpolednímu výletu.

Děčínský Sněžník (723 m n. m.) je nejvyšší stolová hora Českosaského Švýcarska. Za jasného počasí jsou odsud panoramatické výhledy na Českosaské Švýcarsko, Lužické hory a České Středohoří. Od Hřebenové boudy v obci Sněžník se vydejte po široké cestě přímo vzhůru. Za poslední zatáčkou, na okraji vrcholového plata Děčínského Sněžníku můžete odbočit vlevo na značenou Drážďanskou vyhlídku. Jak už název napovídá, za mořem lesů z nichž vystupují stolové hory Saského Švýcarska lze spatřit odlesk drážďanských kostelních věží.

Ke kamenné rozhledně je to odtud co by kamenem dohodil. 33 metrů vysoká rozhledna z roku 1864 se pyšní několika nej. Patří mezi vůbec nejstarší na území Čech a právě zde byl poprvé zachycen televizní signál z Olympijských her v Berlíně.

Všichni kdo chtějí až nahoru, musí si ve stylovém bufetu u paty rozhledny vyzvednou klíč pro odemčení masivních vchodových vrat. Příjemné posezení, něco k snědku a pití zde také přijde vhod. Pak už nezbývá než vydat se na zpáteční cestu. Přímo od rozhledny vede červená značka, která vás po necelých 1,5 kilometrech přivede zpět k výchozímu místu.

Víte, že: Roku 1883 sem poprvé vystoupal spolek drážďanských cyklistů na velkých byciklech?

Praktické informace:

• Autobusová linka 431 Děčín – Sněžník
• Odjezd DC aut. nádr. So, Ne 8:42 h/ 10:42 h/ 14:02 h
• Odjezd Sněžník Hraniční bouda So, Ne 11:32 h/ 14:52 h
• Sněžník Hraniční bouda, placené parkoviště
• Rozhledna, občerstvení, otevírací doba: 10-17 h
http://tisa.cz/turista_rozhledny.html

Text, foto: Jiří Šťastný