Prostějovské prokletí pokračuje…

Orli nastoupili do utkání proti našemu celku v kompletní sestavě. Děčínský kouč Pavel Budínský přivezl na Hanou jedenáctku borců, ve které scházel rehabilitující kapitán Jakub Houška; z mladíků si Jan Bejček plnil své povinnosti v prvoligovém Liberci a s týmem neodcestoval mladý pivot Vojtěch Čonka.

Prostějovští v předchozím domácím klání zatížili pardubické konto 99 body a podobně útočně laděnou hrou se prezentovali od prvních minut i v zápase s Válečníky. Orlí ofenzivní smršť byla od prvních minut opravdu drtivá a náskok domácích bohužel narůstal téměř rychlostí světla. V polovině 5. minuty po smeči Ondřeje Kohouta vedli domácí již dvouciferným rozdílem – 13:2… a své vedení ještě do konce úvodní čtvrtky, kterou uzavíral koš uzdraveného Jaromíra Bohačíka, o tři punkty navýšili na 31:16.

Již na začátku druhé periody se vedení Hanáků vyhouplo na dvacetibodovou hranici – konkrétně ve 12. minutě – po koši benjamínka Filipa Šmída na 36:16. Ještě na konci 16. minuty byli domácí v plusu více než dvaceti bodů po dvou úspěšných šestkách slovenského reprezentanta Romana Marka – 51:29, ale závěr úvodní dvacetiminutovky měli přeci jen vydařenější naši hráči, kteří i díky závěrečnému koši Míry Soukupa zmírnili své poločasové manko na 16 bodů – na tabuli svítil v poločase stav 57:41.

Po návratu ze šaten se však bohužel další (třeba i výraznější) snížení náskoku domácích z děčínské strany nekonalo, takže družina Zbyňka Cholevy si v poklidu své vedení vybudované v první půli udržovala. Po dvou úspěšných trestných hodech Pavla Slezáka platil na začátku 26. minuty průběžný stav 69:50. Závěrečné zhruba dvě minuty třetího kvartálu pak naprosto dominantním způsobem opanovali naši hostitelé, kteří nám zásluhou šňůry 12:0 utekli na rozdíl 23 bodů – 87:54, což byl před poslední desetiminutovkou téměř neřešitelný rébus.

V pohodě hrající Prostějovští v posledním kvartálu již nepřipustili žádné drama a naše hráče si neustále drželi „od těla“ – a jejich vedení bohužel neustále narůstalo. Tři a čtvrt minuty před koncem měli Orli na svém kontě již 99 bodů a z každého útoku tak hrozilo, že inkasujeme nepopulární stovku… Domácí nakonec stobodovou metu zlomili, když 46 vteřin před závěrečnou sirénou se trefil Filip Šmíd, čímž zaznamenal 100. a zároveň 101. bod svého týmu. Tečku za utkáním nakonec udělala trojka děčínského snajpra Patricka Popea, ale ta již bohužel nic nezměnila na nepříjemné porážce 68:101, kterou si z Hané odvážíme…

Prostějov – Marko, Slezák, Pandula, Švrdlík, Kohout
Děčín – Sanders, Stria, Alič, Soukup, Landa

Body: Marko 19 (+ 5 získaných faulů a 4 zisky; trojky 4/3; TH 6/6; užitečnost 33), Švrdlík 17 (+ 6 doskoků), Kohout 14 (+ 6 doskoků; dvojky 6/6), Pandula 13 (+ 5 získaných faulů), Bohačík 12, Slezák 10 (+ 4 zisky), Prášil 8, Šmíd 6, Bratčenkov 2 – Pope 17 (+ 4 zisky), Alič 11, Kinter a Landa po 8, Jiříček 7 (+ 6 doskoků), Soukup 7 (+ 6 doskoků), Stria 6, Bažant 4; střelba 3 b.: 23/9 – 21/6; střelba 2 b.: 38/25 – 41/15; TH: 30/24 – 27/20 doskoky: 34:30 (útočné 10:12); fauly: 21:29; ztráty: 13:17; týmová validita: 124:42.