SLUNETA Ústí nad Labem vs BK Děčín – 74:85 (13:18 36:48 56:64)

Hned bez dvou pivotů, nejen J. Houšky, ale i bez M. Soukupa, nastupovali Válečníci ke druhému krajskému derby na cizí půdě. Soupeř se dvěma čerstvými posilami a vítězstvím v zádech navíc prahnul po vítězství.

A začal dobře. První koš sice dával Sanders, ale brzy poté vedli domácí díky čtyřem bodům Nolena a trojce Pištěckého 7:4. Fáze hry mezi 7. a 10. min. však po střelecké stránce patřila hlavně děčínské dvojici Stria – Sedmák. Zejména Stria dvěma trojkami a čtyřmi přesnými trestnými body se zasloužil o vedení – 13:18. Ačkoli v úvodu druhé čtvrtiny získali Děčané devítibodový náskok – 17:26 i díky trojkám Landy a Sedmáka – 17:25, domácí nepřestali oplácet a snížili rozdíl na pouhé tři body. Nejprve na 25:28 a po další Striově trojce na 28:31, a ještě poté na 30:33. Poslední tři minuty prvního poločasu však ovládli hru děčínští hráči a i díky dvěma trojkám Popa a jedné Bažanta získali výraznější náskok, neboť se dostali do 12tibodového vedení – 36:48. A děčínská trojková palba byla úspěšná i po přestávce. To ve 25. min. Pope dvěma trojkami navýšil rozdíl ve skóre na 15 bodů – 42:57. Domácí tým se však stále nevzdával a do závěru třetího aktu se mu podařilo z děčínského náskoku skoro polovičku ubrat a do závěrečné čtvrtiny se šlo s dílčím výsledkem 56:64. Trojka domácího Reese dokonce přiblížila Ústečany na dostřel – 59:64. Děčín však má Striu a jeho již čtvrtá trojka zvedla naděje na výhru, neboť brzo to bylo znovu o bezpečných 9 bodů pro děčínský tým. Poslední vzedmutí domácích, když snížili rozdíl na 5 bodů – 68:73 zastavily koš Sedmáka a 4 body Bažanta. Poslední minuta pak patřila přesným rukám Sanderse a Sedmáka a výsledné skóre dospělo ke stavu 74:85.

O děčínském vítězství rozhodovala nepochybně přesnost trojkových pokusů, o což se postarali stejným dílem hlavně Stria s Popem, když oba dali po čtyřech. Nadprůměrný výkon podali i Sedmák, Bažant, Sanders a Landa. V týmu domácích se hlavně ve druhém poločase skvěl Reese, střelec 35 bodů a to ze všech pozic. Dařilo se i Nolenovi a Ličartovskému. Byl to zápas se vším všudy, prostě správné derby.

Střelci Ústí: Reese 35, Nolen 11, Ličartovský 10, Horák 5, Hejl a Hrubý po 4, Pištěcký 3, Krakovič 2.

Střelci Děčína: Stria 19 (4×3), Pope 17 (4×3), Sedmák 17 (1×3), Bažant 10 (1×3), Sanders 8, Landa 7 (1×3), Jiříček 4, Alič 3.

Trojky 5:11, TH 21/34:20/25, doskoky 34:39, asistence 10:17, ztráty 9:16. Čtvrtiny 13:18, 23:30, 20:16, 18:21.

Před 1050 diváky (z toho stovka Děčíňáků) řídili Hruša, Vondráček a Linhart.

Autor: Stibium