Rubriky
Kultura Zprávy

Divadlo Děčín dnes zve na poslední a bezesporu mimořádné představení letošní divadelní sezóny

Tantehorse: physical mime theatre
SMRT MARKÝZE DE SADE
ON THE DARK ROAD
Délka: 55 min
Vstupné: 150 Kč, pro studenty 100 Kč
7.6. v 19:00 / S
objednat

Miřenka Čechová a Radim Vizváry nejsou hosty našeho divadla poprvé. Již dříve tu účinkovali s velkým ohlasem v představeních Silent love, Dante a Hlas Anne Frankové. Nyní nás provedou sny a představami velkého Markýze.

Miřenka Čechová
Herečka, tanečnice, režisérka, choreografka, spoluzakladatelka Teatra Pantomissimo (dnes Tantehorse) a členka Spitfire Company .
Loni Miřenka Čechová odjela na úspěšný sedmiměsiční pobyt v USA, kde v rámci Fulbright stipendia odehrála několik představení svého monodramatu Hlas Anne Frankové, byla angažována významným divadlem Synetic Theatre, v němž ztvárnila roli šaška v představení Krále Leara, uskutečnila několik workshopů na Floridě, ve Washingtonu a Mercersburghu a v rámci přednáškového cyklu pořádaného Českou ambasádou přednesla esej o současném fyzickém divadle Myth of Escape.

Za roli šaška v Králi Learovi byla ohodnocena několika skvělými recenzemi, mezi nimiž vyniká kritická reflexe z prestižního Washington Post. „The production also introduces Synetic audiences to the etheral physicality of Mirenka Cechova, whose benevo lent, balloon-toting Fool seems to float over the sand…“ Produkce Krále Leara se odehrála 30krát na prestižních divadelních adresách ve Washingtonu. Synetic Theatre je pravidelným držitelem prestižních cen Helen Hayes Awards. V roce 2011 divadlo Synetic Theatre získalo mimo jiné dvě nejprestižnější ocenění: hlavní cenu za Režii a hlavní cenu Divadlo roku.

V březnu 2012 se podařilo dohodnout klíčové turné v USA divadelních skupin Spitfire Company a Tantehorse, jež Miřenka Čechová spoluzakládala. Základním kamenem turné bude 19 představení od Tantehorse a Spitfire Company v divadle Synetic Theatre, jež se uskuteční pod názvem New Movements Series. Počet představení je určující, neboť v americkém uměleckém provozu se musí odehrát minimá ;lně 16 představení, aby produkci navštívili renomovaní kritici z novin jako Washington Post či New York Times. Vzhledem k počtu představení a prestiži zvacího souboru Synetic Theatre se jedná o fenomenální úspěch českého fyzického divadla.

Tereza Přibylová / divadlo.cz – kráceno