Rubriky
Zprávy

Oslici Emu porazila těsným rozdílem jen samička okapi

Obrovský úspěch zaznamenala v těchto dnech děčínská zoologická zahrada. Její mládě se stalo 2. NEJ mládětem roku v soutěži Baby ZOOm 2012! Samička osla domácího Ema dokázala obstát před mláďaty nosorožců, medvědů, žiraf, koček, takinů, lemurů či mravenečníků! O úžasné druhé místo se svým hlasováním postarali fanoušci facebokových stránek, na nich totiž soutěž probíhala. Jediným mládětem, pro které dokázali lidé hlasovat více, byla samička okapi Ebony z královédvorské zoo. Souboj o první místo skončil velmi těsným rozdílem. Emě chybělo k dorovnání skóre pouhých 22 hlasů. „Druhé místo v soutěži i tak považujeme za obrovský úspěch a to především proto, že se tak maličkatá zoo, jako je ta naše, dokázala výrazně prosadit v konkurenci ostatních velkých českých zoologických zahrad,“ uvedla tisková mluvčí děčínské zoo Alena Houšková. I v loňském ročníku soutěže dokázala Zoo Děčín vybojovat 2. místo, prvenství tehdy patřilo ostravské zoo a sloní samičce Rashmi, děčínskou zoo reprezentovala dvojčata outloňů malých. O titul NEJ mláděte roku v letošním roce bojovalo celkem 15 mláďat ze 14 zoologických zahrad. Soutěž poprvé probíhala dvoukolově. Fanoušci nejprve vybírali v místních kolem jedno ze tří mláďat jednotlivých zoo a vybraného favorita pak poslali do celostátního kola. Do hlasování se v obou kolech zapojilo bezmála 2000 lidí. Motivací pro hlasující byla možnost stát se na jeden den ošetřovatelem v Zoo Liberec nebo možnost získání dalších cen.
Oslice Ema, která je zároveň prvním letošním mládětem Zoo Děčín, dostane za vybojovaný titul jedlou květinu od moderátorů Hitrádia FM Marka Leštiny a Kamila Bílského, kteří se stanou hlavními hosty akce pro veřejnost s názvem Dětská zoo, jež se koná již tuto sobotu 19. května od 14 hodin.

A kdo z hlasujících získává ceny?

Za hlasování v celé soutěži:
1. cena – poukaz na program Ošetřovatelem v ZOO Liberec – Martin Aster
2. a 3. cena – komentovaná prohlídka vč. volného vstupu pro 4 osoby ve vybrané zoo, které se soutěže účastnily, + upomínkové předměty – Karel Nesvarba, Jindřiška a Vladislav Houškovi

Za hlasy pro děčínskou zoo:
2x vstupenka do zoo + upomínkové předměty
– Tereza Kellnerová, Martin Vejražka, Zdenka Ivančová

Výhercům gratulujeme!

Alena Houšková
Zoo Děčín – Pastýřská stěna, p. o.