Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Dne 21. 1. 2012 v 9.50 hod. oznámil občan z DC32 dva bezdomovce pohybující se s kárkami naloženými železem v DC32 po ulici Vítězství. Hlídkou MP byli dotyční zadrženi v ulici Vítězství u křižovatky s ulicí Spojenců. Jednalo se o osmnáctiletého a sedmadvacetiletého muže z Děčína. Muž vezli na kárkách pás z bagru a rozlámaný rošt. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 21.1.2012 v 7.35 hod. si hlídka MP všimla v hale hlavního vlakového nádraží podezřelé osoby s horským kolem. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z Ústí nad Labem. Muž hlídce sdělil, že kolo koupil od neznámé osoby před nádražím. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc na místě převzala k dalšímu šetření.

Dne 20.1.2012 ve 20.10 hod. kontrolovala hlídka MP v DC1 tři muže, kteří na kolečku měli naložený gauč a jeli uprostřed vozovky. Jelikož nikdo neměl žádný doklad totožnosti a přes OSMP byla zjištěna pouze totožnost dvou osob, třetí osoba byla převezena hlídkou MP na OO PČR ke zjištění totožnosti. Dle zjištění PČR šlo o sedmadvacetiletého muže z Liberecka, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. Záležitost si k dořešení převzala PČR.

Dne 19.1.2012 v 04.20 hod. spatřila hlídka MP v DC4 v ulici Jeronýmova muže, který tlačil prázdný dětský kočárek. Jednalo se o dvaatřicetiletého muže z Děčína. Dotyčný nebyl schopen podat vysvětlení, odkud kočárek má. Při bližším ohledání kočárku hlídka zjistila, že na spodní části madla je zámek z jízdního kola. Pro podezření z odcizení kočárku byla na místo přivolána hlídka PČR. Mezitím se muž přiznal, že kočárek odcizil v nedalekém domě. Hlídce MP se podařilo zjistit a následně i kontaktovat majitele kočárku. Řešení události převzala PČR.

Dne 14.1.2012 v 23.55 hod. oznámila žena z DC6, že ji napadá její manžel. Hlídka MP na místě zjistila, že devětatřicetiletý muž napadl pod vlivem alkoholu svou manželku. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivlána hlídka Policie ČR, která si záležitost na místě převzala.

Dne 14.1.2012 ve 12.24 hod. oznámil občan ležícího muže před vchodem do prodejny hypermarketu v DC5. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že devětačtyřicetiletý muž z Ústí nad Labem je podnapilý a značně promrzlý. Na zemi ležel zřejmě již delší dobu. Na místo byla přivolána sanitka, která muže převezla do nemocnice na ošetření.

Dne 13.1.2012 v 22:50 hod. oznámil občan, že v DC4 se v jednom z bytů obytného domu někdo doma hádá a brečí tam dítě. Hlídka MP na místě kontaktovala šestatřicetiletou ženu, která uvedla, že její bývalý manžel u ní v bytě na ní řval a došlo i ke strkanici. Žena požadovala, aby jejího bývalého muže strážníci z bytu vykázali. Hlídka MP muže za pomocí chvatů a hmatů z tohoto bytu vyvedla, protože neuposlechl výzvy úřední osoby, aby přestal křičet na celý barák a odešel.

Dne 13.1.2012 v 21.25 hod. oznámil občan, že v ul. Tržní v DC4 je hromadná rvačka asi 20 osob. Na místo byly vyslány hlídky MP a oznámení bylo předáno Policii ČR, která na místo vyslala další hlídky. Na místě bylo zjištěno, že několik mužů přepadlo jiného muže. Útočníci poté odešli do blízkého baru, kde byli hlídkami zadrženi. Událost si k dořešení převzala Policie ČR.

Dne 13.1.2012 v 20:09 hod. oznámil občan, že v ul. Jungmannova v DC4 došlo v bytě k napadení ženy jejím druhem. Hlídka MP na místě kontaktovala dvaačtyřicetiletou ženu, která neměla viditelné zranění a podání trestního oznámení odmítla. Žena pouze požadovala, aby hlídka domluvila jejímu osmačtyřicetiletému příteli. Hlídka MP záležitost vyřešila důraznou domluvou.

Zdroj: MP Děčín