BK Děčín – Turow Zgorzelec 85:60

K prvnímu přípravnému utkání nastoupili basketbalisté Děčína proti vicemistrovi Polska.

Oboustranně svižný basket nabídly oba celky. I skóre utěšeně narůstalo – po 5. minutách to bylo 15:9. Pak se domácím přestalo dařit střelecky a hosté stačili srovnat. Koncovka první čtvrtiny však i díky trojce Aliče vyzněla pro domácí tým 24:19. Ve stejném tempu i duchu se odvíjela i 2. čtvrtina. Jen střelba obou týmu nebyla tak účinná. V 17. minutě se hosté dostali takřka na dostřel 30:28. Stačily však pouhé 3 minuty, které přinesly 14 děčínských bodů v řadě a poločasové skóre tak skončilo výsledkem 43:28. Dynamika nepolevovala ani po poločase. Děčínští byli zprvu přesnější a svoje vedení navýšili až na rozdíl 23 bodů – 56:33 (to běžela 26. minuta). Zbytečné chyby přece jen nabídly soupeři menší korekturu ve skóre a tak se do poslední čtvrtiny šlo do stavu 61:41. A ve stejném duchu se odehrávalo i posledních 10 minut zápasu. Dělo se to ovšem pod kontrolou domácího týmu, do něhož nastupovali takřka všichni hráči z lavičky s výjimkou zraněného Soukupa.

BK Děčín – Turow Zgorzelec 85:60(24:19 43:28 61:41)

Střelci Zhořelce: Jackson 14, Wysocki 11, Lauderdale 10, Gabinski 8, Gustas 7, Mielczarek 4, Cel, Moore a Edwards 2.

Střelci Děčína: Alič 22 (3×3), P. Houška 15 (1×3), Pištěcký 9 (1×3), Sanders 8, Boyer 8 (2×3), Stria 8, Pomikálek 7, Landa 5 (1×3), J. Houška 2, Žampach 1.

Trojky 9:2, TH 12/20:10/14, doskoky 28:26, asistence 23:12, ztráty 11:17, fauly 18:23.

Čtvrtiny 24:19, 19:9, 18:13, 24:19.

Před 300 diváky řídili Hošek, Baloun a Kučera.