Rubriky
Zprávy

Zloději vybírají už i kontejnery na papír

S novým fenoménem se setkávají strážníci děčínské městské policie. Novým cílem zlodějů jsou sběrné nádoby na papír. Strážníci od začátku roku řešili již více než dvacet podobných událostí.

„Řadu případů nám nahlásili občané. Scénář je vždy stejný. Ke kontejneru na tříděný papír přijede osobní vozidlo, ze kterého vyběhne posádka a během několika málo minut do vozu naloží všechen papír, který v kontejneru najde,“ popsal typický případ ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Papír z kontejnerů pak končí v některé ze sběren. Všímaví zloději tak dokázali na změnu výkupních cen papíru ve sběrných surovinách zareagovat rychleji, než ostřílení komoditní spekulanti. Bohužel často netuší, že i když jde o věci uložené v kontejneru, tak se jedná o přestupek případně o trestný čin. „Papír v kontejneru není jejich majetkem, tak se jedná o typický majetkový přestupek, který strážníci samozřejmě řeší, a to buď uložením pokuty případně předáním věci Policii ČR. Pokud byl totiž některý přistižený zloděj v posledních třech letech trestán za podobný skutek, mohlo by se jednat i o trestný čin,“ upozornil Horák.

Krádeže papíru ze sběrných nádob se tak zařadili na druhé místo co do počtu spáchaných majetkových deliktů hned za krádeže železa. „Během prvních čtyř měsíců letošního roku naše hlídky zadržely už několik desítek zlodějů. Zásadní podíl na tom mají občané, kteří na ně včas upozorňují voláním na tísňovou linku městské policie 156,“ dodal ředitel.

Bc. Tomáš Pavlík
Městská policie Děčín

5 reakcí na „Zloději vybírají už i kontejnery na papír“

A čí ten papír tedy je? Jak technické služby prokazují vlastnictví toho papíru, když se mnou nemají žádnou darovací smlouvu, když jim naplňuji kontejner?

Mám na zahradě spoustu železného šrotu a jsem línej to odvézt. Tak jestli tady je nějakej magnet, klidně mu to nechám za odvoz.

Stačí napsat, kde a kdy . Pošlu tam člověka, který to rád odveze .

Perfekt. Je to na zahradě v kolonii Pod Chlumem (v podstatě kousíček za konečnou MHD linky č.2). Připravím to na jedno místo a dejme tomu za týden by se to mohlo odvézt. Kdyžtak email na mě je petrxj@seznam.cz

Komentáře nejsou povoleny.