Základní sestavy: Ostrava – Číž, Stehlík, Palyza, Burke, Trybanski
Děčín –
Sanders, Stria, Alič, J. Houška, P. Houška

Absence: Oba týmy postrádaly stejné borce jako v minulém střetnutí v Děčíně – Zdeněk Hummel nemohl počítat s dvojicí mladíků Václav Černoch – Ondřej Zavadil a Pavel Budínský postrádal trio Antonín Pištěcký, Adam Žampach a Jan Smeták.

Děčané, vědomi si možnosti ukončení série a postupu mezi nejlepší čtyři týmy soutěže, vstoupili do utkání s velkým odhodláním a snahou, z čehož pramenilo brzké vedení 8:0, které jsme získali díky dvěma trestným hodům Jakuba Houšky a stejnému počtu trojek jeho jmenovce Pavla. Ještě ve 3. minutě bylo skóre příznivější pro náš celek (6:12), poté ale domácí zabrali a záslouhou Burkea se jim dokonce podařilo srovnat na 12:12. Děčané od tohoto momentu opět přepli na vyšší rychlostní stupeň a díky sérii 0:8 vyvrcholené v polovině 8. minuty trojkou Hatchera strhli opět vedení na svou stranu – 12:20. Borci Nové huti přesto nesložili zbraně a manko stáhli na tři body, když úvodní desetiminutovku uzavíral trojkou na 21:24 obávaný ostrostřelec Palyza.

Jak dobře domácí hráči zakončili dějství první, tak začali i v tom druhém a v polovině 13. minuty se jim po dalším koši Palyzy (tentokráte již „jen“ za dva body) podařilo poprvé v utkání dostat do vedení – 27:26, které ve 14. minutě ještě zvýšil Mason na pět bodíků – 31:26. Nájezdníci ze severu Čech však své hostitele již do většího trháku nepustili a naopak sami v polovině 16. minuty opět přehoupli misku vah na svou stranu, když zpoza trojkového oblouku se nemýlil výborně hrající Pavel Houška – 31:32. Vedení si družina Pavla Budínského nakonec udržovala až do konce poločasu, který uzavřel Soukup a do kabin se odcházelo za pro nás příznivého stavu 39:43.

Po návratu z kabin nejprve tahali za delší konec Děčané, kteří se ve 23. minutě zásluhou dvou „šestek“ Ella Sanderse dostali do osmibodového vedení – 42:50; během minuty a několika vteřin ale byli Ostravané zpět pouze o dva body – 50:52. Od té chvíle ale začal velký děčínský nápor a série 0:8 korunovaná trojkou Soukupa vedla na začátku 28. minuty k dvoucifernému trháku našich hráčů – 50:60. Dvoumístné vedení nakonec svítilo na světelné tabuli i po skončení třetí desetiminutovky a mělo podobu 57:68.

Raketový vstup do závěrečného dějství definitivně smetl naděje moravskoslezského celku na případný úspěch v sérii – na konci 34. minuty získal Sanders balon, utekl domácí obraně a po jeho koši se vedení našich barev přehouplo již přes dvacetibodovou hranici! – 59:80 a většina přítomných diváků v Bonver Aréně již tušila, že s jejich miláčky je situace více než kritická. Děčané si poté již v poklidu udržovali vypracované vysoké vedení, které ve 36. minutě upravoval trojkou Pomikálek na 63:83. Na konci 38. minuty se sice prosadil Burke a stáhl manko svého celku na šestnáct bodů (71:87), ale to již bylo opravdu pozdě. Tečku za utkáním a zároveň i celou sérií nakonec udělal stylově děčínský rozehrávač William Hatcher, po jeho koši na 71:93 mohl naplno propuknout gejzír děčínské radosti z postupu do semifinále, ve kterém vyzveme obhájce trofeje z Nymburka! Je tedy opět na co se těšit, takže již příští týden vzhůru na Nymburk!

Střelci:Spagrud a Trybanski po 14 (Tryb. + 6 doskoků; střelba 2 b. 6/6), Burke 12 (+ 5 získaných faulů), Číž 8, Palyza a Stuchlý 7, Stehlík 5, Mason 4 (+ 5 asistencí) – P. Houška 26 (+ 8 doskoků; střelba z pole 12/10, TH 2/2 a validita 35) Alič 19 (TH 5/5), Hatcher 14 (+ 8 asistencí), Pomikálek a J. Houška po 10, Sanders 9 (+ 6 asistencí a 5 získaných faulů), Soukup 5 (+ 6 doskoků); střelba 3 b.: 15/3 – 20/12; střelba 2 b.: 34/26 – 43/21; TH: 17/10 – 15/15; doskoky: 17:32 (útočné 3:14); chyby: 19:20.