Rubriky
Politika Zprávy

Kvůli rozbíječi schůzí Horáčkovi klidně poruším stanovy, říká Foldyna

Jaroslav Foldyna, poslanec a šéf ČSSD na Děčínsku, odmítl pustit na jednání děčínské stranické buňky šéfa místních Mladých sociálních demokratů Tomáše Horáčka. Obává se, že by mu organizaci ovládli lidé spojení s podivnými nábory členů. „Nemáme důvod, abychom pana Horáčka pouštěli na naše schůze,“ tvrdí.

Podle stanov ČSSD se zasedání okresní organizace strany mají právo účastnit představitelé Mladých sociálních demokratů, nebo ne?

Dělají nám jenom ostudu a poškozují nás. Pokud si Mladí sociální demokraté neudělají pořádek ve svých řadách a budou je reprezentovat lidi, kteří budou naše schůzky rozbíjet, tak mě nezajímají a stanovy klidně poruším. Nejsme eseróčko Mladých sociálních demokratů.

Máte představu, proč se chtěl pan Horáček schůzky účastnit?
Nevím, co tam chtěl dělat. Zřejmě tu schůzi chtěl ovlivnit, já jsem po tom nepátral. Navíc jestli někdo dvě hodiny před schůzkou volal našim členům, vydával se za mou asistentku a říkal, že schůze se nekoná, dávám si to do souvislostí.

Do souvislostí s panem Horáčkem?
Jasně, bohužel to tak je.

Když jste pana Horáčka nepustili na schůzi, jeho lidé zase nechtěli pustit vaše kolegy na schůzi a vyřešit situaci pak musela městská policie…
Kolega zvenku volal, že ho nějací mladíci nechtějí pustit dovnitř, že má něco v nepořádku a že tam nemá co dělat. Na náměstí byl městský policista, zavolal jsem ho a všechno se to uklidnilo.

Mluvil jste ten den s panem Horáčkem?
Mluvil. Pokoušel se mi něco vysvětlit, ale to nebylo podstatné. Už toho mám plné zuby.

Mají členové vaší místní buňky vazby na pana Horáčka?
Zhruba 25 lidí je v MSD. Před schůzkami naší buňky si je svolá na svou schůzku, kde koordinuje jejich postup.

A co podle vás chtějí?
Myslím, že ti lidé sami cítí, že jsou jen využívaní. Nechci je házet do jednoho pytle, že všichni jsou špatní. Třeba otevřou oči, třeba odejdou, třeba zůstanou. Ale naši buňku nerozloží.

Jan Horák MF DNES