Rubriky
Zprávy

Den Země v zoo oslavilo s Fandou Šimčíkem i osm stovek návštěvníků

Téměř osm set lidí si přišlo v sobotu užít prima odpoledne do děčínské zoo. Přilákalo je nejen vydařené počasí ale i program slibující mnoho zajímavého. Ústředním tématem byly oslavy Den Země, které zoo spojila se čtvrtým ročníkem srandamače s názvem Jarní úklid aneb Kam s tím hnojem?, kde šlo o jízdu s kolečkem hnoje areálem zahrady na čas. Hostem odpoledne byl dvanáctiletý Fanda Šimčík, talentovaný tanečník z pořadu Česko Slovensko má talent. Návštěvníkům ukázal nejen svůj taneční um, ale také se stal kmotrem měsíčního beránka ovce ouessantské, pro kterého vymyslel jméno Marian. Křtin se dočkala ale také další dvě mláďata – samička a sameček makaků chocholatých. Ti se pišní jmény Kera a Hitam, což v jazyce Indonésanů znamená Makak a Černý.

Během odpoledne představila zoo návštěvníkům dvě nové aktivity. První z nich byla speciální telefonní budka, která vznikla z projektu Volání do divočiny za podpory Ministerstva životního prostředí ČR a z níž mohou návštěvníci zavolat devíti vybraným živočichům z oblasti Indonésie. Ze sluchátka jsou slyšet nejen zvukové projevy zvířat, ale ve speciálním telefonním seznamu se o nich lze dozvědět i mnoho dalších zajímavostí. Druhou aktivitou pak byla zbrusu nová výstava otevřená v rámci kampaně EAZA na ochranu velkých primátů. Ta ukazuje návštěvníkům život přírodovědce v terénu a dovoluje nejen vyzkoušet si mnoho netradičních aktivit, ale i nahlédnout do pralesa.

Dětem udělaly radost nejen soutěže, ale také pohádka O pejskovi a kočičce Jak pekli dort v podání Divadélka Bublinka. Těm, kdo se v průběhu března a dubna zapojil do soutěže o nejhezčí velikonoční kraslici, pak také vyhlášení výsledků. Příchozí měli možnost se seznámit také s aktivitami Městského útulku pro opuštěná a toulavá zvířata či s projektem na pomoc africkým dětem Iyobosa. Odpoledne zpříjemnila i hudební skupina U-Style.

Další nejbližší velkou akcí pro veřejnost bude 28. května Děn dětí a z menších například 2. května Den ptačího zpěvu, která přinese školním kolektivům slevu na výukový program Ptačí stezka, nebo Zahájení komentovaných ukázek krmení o všech květnových víkendech.

Výsledky srandamače Jarní úklid aneb Kam s tím hnojem?

Muži

1. místo               Marek Řízek

2. místo               Daniel Andele

3. místo               Daniel Liška

Ženy

1. místo               Klára Meisnerová

2. místo               Andrea Svobodová

3. místo               Michaela Václavková

Děti

1. místo               Petr Pollák

2. místo               Filip Koliha

3. místo               Jan Písařík

Týmy

1. místo               Tým Dva plus jedna

2. místo               Tým Kolečkovic

Výsledky soutěže Velikonoční kraslice

Jednotlivci

1. místo               Věra Slatinská

2. místo               Kamila Krenková

3. místo               Kateřina Pavlová

Kolektivy

1. místo               ZŠ Čížkovice – speciální třída

2. místo               ZŠ Čížkovice – 4. třída

 

Alena Houšková
Zoo Děčín – Pastýřská stěna, p. o.