Válečníci postupují v poháru AAC

Basketbalisté Děčína odjížděli k zápasu s chorvatským Osijekem bez pivotů Landy a Grunta, přesto se vrací s cenným skalpem, který znamená jistotu postupu do další části poháru.

První tři útoky domácích zastavila obrana Děčína, naopak na druhé straně skórovali Carlson spolu se Žiklou, po trojce Autreyho a dalším koši Carlsona to bylo 2:9. Děčín hrál v útoku chytře, dařilo se mu střelecky a když náhodou nedal, pohlídal si útočný doskok. Tato kombinace znamenala, že v polovině úvodní periody vedl po trojce Žikly, který zaznamenal už svůj devátý bod, dvojciferným rozdílem 8:18! Domácí pak odpověděli sérií 5:0, Válečníci kontrovali trojkou a ofenzivně laděný duel dál přinášel rychlé změny skóre, takže první čtvrtka skončila výsledkem 23:27. První body druhé desetiminutovky obstarala trojka Feštra, pak se našim na chvíli přestalo dařit střelecky a Osijek se dotáhl na 27:30. Jenže přišly dvě smeče Pomikálka, stejný hráč následně proměnil oba trestné hody a bylo to 30:36. A když Autrey s Carlsonem trefili trojky a Autrey po krasné asistenci Šišky skóroval zpod koše, Děčín vedl 32:44 a domácí si vzali raději time-out. Ten jim trochu pomohl a přitáhli se na 43:47, ovšem Carlson proměnil trojku a poločas tak skončil 43:50.

Druhá půle začala skvělou obranou Válečníků, ziskem míče a brejkem Šišky – 43:52. Osijek však ukázal své kvality a přitáhl se rychle na 50:52. Další snižování náskoku ale odmítla trojka Kroutila, následovala trochu divoká pasáž plná oboustranných nepřesností, kterou ukončila druhá trojka Kroutila, tentokrát v poslední vteřině útoku – 53:60. Následně pak Autrey zaznamenal dvě těžké střely, Skalička se prosadil zpod koše a hosté vedli opět dvojciferně 55:66. Poslední body této čtvrtiny zaznamenal Pomikálek a upravil na 62:70. V závěrečné periodě se Osijek snažil o zvrat, ale Válečníci měli Autreyho, který začal dávat jednu těžší střelu za druhou a neustále držel svůj tým na distanc – 69:78. Následovala však série Osijeku 6:0, kterou ale rázně ukončila smeč Carlsona – 75:80. To už chyběly do konce jen tři minuty a rozhodovala každá úspěšná střela. Jednu takovou trefil Pomikálek za tři body a Děčín vedl 77:83. A po další trojce Carlsona to bylo 77:86. Ani za tohoto stavu se ale domácí nechtěli vzdát a půl minuty před koncem snížili na 84:88. Následně však Autrey proměnil obě šestky, domácí sice dali tři, ovšem poslední slovo patřilo trestným hodům Feštra, který nezaváhal a poslal Děčín do vyřazovací části poháru – 87:92.

Děčín v utkání ani jednou neprohrával, když předvedl solidní obranu i přesnou hru v útoku – ve dvoubodové střelbě měl úspěšnost 62 procent, a v trojkách 42 procent. Také zahodil jen dvě šestky a chválihodných je rovněž pouhých 8 ztrát. To domácí měli zpod koše úspěšnost 68 procent, ovšem v trojkách jen 23 procent, když zaznamenali jen 3 trojky ze 13 pokusů.

Bodovými tahouny Děčína byli Američané Autrey a Carlson, kterým zdatně sekundoval Pomikálek. Tým dobře nastartoval Žikla, důležité body dávali i Ježek a Kroutil, Šiška měl 7 asistencí.

Na straně domácích zářil Čorič, jenž proměnil 11 ze 14 dvojkových střel a k tomu přidal dvě šestky. Dvojcifernými střelci byli ještě Darling, pivot Buljevič, Šarenac a rozehrávač Bašič.

Osijek: Bašič, Šarenac, Čorič, Kujundžič, Buljevič,
Děčín: Šiška, Autrey, Carlson, Pomikálek, Žikla

KK Vrijednosnice Osijek – BK ARMEX Děčín 87:92
Body Osijeku: Čorič 24 (8 doskoků), Darling 14 (9 doskoků, 3 asistence), Buljevič 13 (6 doskoků), Šarenac 10 (1x 3), Bašič 10, (1), Kujundžič 7, Jordano 5 (1), Turalija 4.

Body Děčína: Autrey 22 (2x 3, 6 asistencí), Carlson 21 (4x 3, 8 doskoků), Pomikálek 17 (1x 3), Žikla 9 (1), Šiška 6 (7 asistencí), Kroutil 6 (2x 3), Feštr 5 (1), Ježek 4, Skalička 2, Bobek 0, Mach 0.
Střelba za 2 body 32/47:23/37, za 3 body 3/13:11/26, TH 14/19:13/15. Doskoky 31:26 (útočné 8:6), asistence 15:21, ztráty 14:8, fauly 17:21.