Děčín je stále bez ztráty kytičky a drží první místo

Hokejisté Děčína přivítali ve středu na svém ledě nováčka ze Dvora Králové a neponechali nic náhodě. Připsali si třetí výhru v řadě a dosud tak neztratili ani bod. Po výhře 6:2 tak stále okupují první místo.

První velká šance v první části hry se zrodila v páté minutě, Michal Oliverius se zjevil před Josefem Čápem a po střele z pravé strany ji druhý jmenovaný zneškodnil příložníkem. Na konci sedmé minuty se trefil Roman Navarra, sudí ovšem nemohli branku uznat. Martin Baránek stál v brankovišti a gól tak neplatil. Jenže o chvíli později se to už Medvědům povedelo. MARTIN BARÁNEK se v blízkosti Čápa nemýlil a poprvé rozvlnil síť za jeho zády – 1:0. Stejný hráč se pak o chvíli později prezentoval další střelou a jeho aktivita stoupala. A to i ve třinácté minutě, kdy právě MARTIN BARÁNEK ujel do samostatného úniku a kotouč prostrčil mezi Čápovy betony – 2:0. Hosté si poté připravili dvě větší šance, ty ale ke kontaktní brance nevedly. První třetina tak skončila s dvoubrankovým náskokem Medvědů.

Druhé dějství začalo ve znamení hostů, kteří zlepšili hru a čím dál více se tlačili před děčínskou svatyni. Hned v úvodu zahrozil Václav Zídek, svou střelou chtěl přehodit Dlouhého, ale kotouč skončil jen těsně nad jeho břevnem. Hráči RODOSU se gólu, který je vrátil zpět do hry, dočkali v jednatřicáté minutě a PETR ZMÍTKO svou střelou připravil Jana Dlouhého o čisté konto – 2:1. Poté měli hráči Dvora Králového ještě výhodu přesilové hry, srovnat se jim ale nepodařilo. Naopak v závěru druhé periody byli v krátké době po sobě vyloučeni hned tři hráči hostů a dlouhou přesilovku pět na tři domácí přetavili ve třetí gólovou pojistku. Nabito na správné místo dostal JAROSLAV HAŠEK, jenž pak propálil Čápa – 3:1. Víc už ani jeden tým nestihl, druhá třetina tak skončila za tohoto stavu.

Ve čtyřiačtyřicáté minutě využil početní výhodu Medvědů RADOMÍR VANĚK, pro kterého nebyl problém poslal kotouč do odkryté čáti hostující branky – 4:1. O chvíli později se do samostatného úniku dostal střelec předchozí branky, ale svou druhou trefu v utkání nepřidal. V padesáté minutě pak dostal kotouč před hostující klec PAVEL ZAJAN, jenž ho pak zasunul do odkrytého místa Čápovy branky – 5:1. Po tomto gólu pak vystřídal Čápa Veselý a za chvíli se hokejisté RODOSU radovali ze druhé branky. IVAN ĎURAČ střelou švihem z pravého kruhu nedal Dlouhému šanci – 5:2. Poslední slovou v tomto duelu měl MARTIN BARÁNEK. Ten ranou z mezikruží vymetl pavučiny v síti hostů a zkompletoval tak svůj hattrick – 6:2. Děčínští si tak připsali další tři body do tabulky a jsou dosud neporaženi. Svou vedoucí pozici v tabulce tak tímto jen potvrdili.

HC Děčín – HC RODOS Dvůr Králové 6:2 (2:0; 1:1; 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Baránek (Oliverius), 13. Baránek (Oliverius, Kaltenböck), 38. Hašek (Volráb, Oliverius), 44. Vaněk (Hříbal, Hašek), 50. Zajan (Volráb, Hašek), 55. Baránek (Vaněk, Navarra) – 31. Zmítko (Ježek, Luštinec), 53. Ďurač (Faltys, Hrazdíra)

Dlouhý (Lavinger) – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Michajličenko, Loukota, Chmel, Vaněk – Zajan, Sladkovský, Volráb – Faigl, Oliverius, Chovanec – Chmelař, Vacek, Hašek – Kopta, Baránek, Navarra