nehoda_ul 28 rijna_alesoNehoda u Huntířova si vyžádala život mladého muže.
V pátek čtvrtého prosince v podvečer vyjížděli dopravní policisté z Děčína k dopravní nehodě ve Starých Křečanech. Řidička osobního vozu zn. VW Golf skončila během své jízdy po silnici třetí třídy ve směru od obce Brtníky na Rumburk se svým autem mimo vozovku. Čelně narazila do betonového sloupku s veřejným osvětlením, což si vyžádalo její pobyt v nemocnici. Jak se později ukázalo orientační dechovou zkouškou na místě události, žena byla v době řízení pod vlivem alkoholu. Nadýchala bezmála 2 promile alkoholu. Další jízda ji byla zakázána. Přítomným policistům odevzdala také svůj řidičský průkaz. Nikdo další nebyl během dopravní nehody zraněn. Předběžná škoda na majetku se stočila k dvaaosmdesáti tisícům českých korun. Na dalších okolnostech případu možného přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky pracují děčínští dopravní policisté.

O čtyři hodiny později byli děčínští policisté přivoláni k dopravní nehodě za obcí Huntířov ve směru na Markvartice. U zdejšího továrního objektu krátce po třiadvacáté hodině k další dopravní nehodě. Tentokrát se smutným koncem. Řidič osobního vozidla zn. VW Passat vyjel s vozem vpravo mimo vozovku, kde narazil do přilehlých sloupků dopravního značení a stromů. Bohužel během nehody utrpěl zranění, kterým na místě nehody podlehl. Na místě kromě policistů zasahovali hasiči i zdravotníci. Nikdo další zraněn nebyl. Vůz byl opatřen zimními pneumatikami dle zákona. Technická závada na vozidle v době nehody nebyla zjištěna. Škoda na majetku se v současné chvíli ustálila na 260.000,- Kč. Na všech dalších okolnostech páteční tragické nehody pracují policisté z děčínského dopravního inspektorátu.

Policisté v pátek 4. prosince letošního roku vyjížděli ještě ke čtyřem dalším dopravním nehodám, které se stali na území města Děčína (1), v Mikulášovicích (1) a v katastru obce Varnsdorf (2). Během zmiňovaných kolizí nebyl nikdo zraněn. Jeden řidič byl pod vlivem alkoholu. Za jednou nehodou se skrývala srážka se zvěří.

Děčín 7. prosince 2015
nprap. Petra Trypesová
Oddělení tisku a prevence Děčín