nehoda teplickaSkupinka seniorů byla sražena osobním vozem
DĚČÍN – Ve středu čtvrtého února letošního roku krátce po devatenácté hodině večer došlo na Teplické ulici v Děčíně k tragické dopravní nehodě. Řidič osobního vozidla zn. VW Golf při projíždění levotočivé zatáčky přejel do protisměru, kde u autobusové zastávky narazil do skupinky stojících seniorů. Vlivem nárazu zahynul třiaosmdesátiletý muž a čtyři další, ve věku od 70 do 87 let, byli převezeni se zraněními do nemocnice. Dva z nich byli zranění těžce, zbývající dva lehce. Pětadvacetiletý řidič auta byl vyzván k orientační dechové zkoušce a podroben testu na přítomnost drog.

Dechová zkouška prokázala přítomnost alkoholu v dechu. Policisté převezli muže k odběru krve. Test na omamné a psychotropní látky byl negativní. Následně muže zadrželi a umístili do cely předběžného zadržení. Ke zranění jeho osoby nedošlo. Příčiny dopravní nehody by mohl společně s vyšetřujícími policisty pomoci objasnit také přizvaný soudní znalec z oboru dopravy. Policisté během dnešního dne zajišťovali důkazy, potřebné pro zahájení trestního stíhání, prováděli šetření v okolí místa činu a výpovědi případných svědků dopravní nehody, poskytovali pomoc a informace příbuzným a pozůstalým. Zadržený řidič v policejní cele čekal na stanovisko policejní vyšetřovatelky. Ta ho krátce před pátou hodinou odpoledne obvinila z přečinů usmrcení z nedbalosti, ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí peněžitý trest, zákaz činnosti, ale i trest odnětím svobody v délce do šesti let.

Policejní vyšetřovatelé v souvislosti s vyšetřovanou událostí předali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby.

Děčín, 6. února 2015
nprap. Petra Trypesová
Oddělení tisku a prevence Děčín