Na květnové městské slavnosti se mohou obyvatelé Děčína těšit už po čtrnácté.
Bohatý program zaujme každou věkovou skupinu. Na své si přijdou milovníci adrenalinu i dechovky. Slavnosti jako obvykle zahájí ohňostroj.

Ústecké novinky o tom informovala mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá s tím, že organizační štáb se sešel na své první letošní schůzce.

„Nedostatek financí se promítl i do rozpočtu slavností. Letos máme k dispozici o sto tisíc méně než v loňském roce, proto se pokusíme získat dotaci z kraje,“ řekla Hana Cermonová, náměstkyně primátora. Organizátoři se zatím dohodli na termínech jednotlivých akcí.

Ohňostroj s průvodem stejně jako v předchozích letech odstartuje slavnosti 10. května. Druhý den proběhne na Smetanově nábřeží Hudební festival Labe, Adrenalin chalenge a na Mariánské louce Běláskové klání v podzámčí. V neděli si milovníci divadla užijí Festival pouličního divadla. Zámek ožije historickým trhem májovým 18. a 19. května. Hudební festival Mladé Labe a turnaj ve Streetballu bude v sobotu 18. května. Senioři si svůj den užijí 25. května, děti mohou oslavit Den dětí 1. června, dodala Lakomá.

(vma, foto: arch.)
Více informací najdete na Usteckenovinky.cz