V národním parku opět zasahovali hasiči

Doubice, 15. 5. 2012 – V národním parku České Švýcarsko hasiči letos již podruhé zasahovali proti ohni, a to v oblasti zvané Limberk v katastru obce Doubice. Dne 15. května 2012 v dopoledních hodinách zlikvidovali zahoření vzniklé od stromu zasaženého bleskem při nedávné bouřce. Požářiště o rozloze zhruba devíti čtverečních metrů členové hasičského záchranného sboru Česká Kamenice prolili vodou, na místě byl ponechán sud s vodou pro případné dohašení. Následkem ohně nevznikly významnější škody. Zahoření objevil a ohlásil revírník správy národního parku.

„Zahoření vzniklo z přirozených příčin a díky včasnému objevení se oheň nerozšířil do dalších částí porostu,“ řekl Pavel Benda, ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko, a doplnil: „Ačkoli se zdá být chladno a poměrně vlhko, situace v lese je jiná. Zahořet může poměrně snadno od jakéhokoli zdroje, ať už přirozeného či pocházejícího od člověka.“

V národním parku České Švýcarsku letos hořelo již 11. dubna, a to přímo v ploše dočasně uzavřené kvůli hnízdění ohrožených druhů ptáků. Příčina dubnového požáru spolehlivě zjištěna nebyla, správa parku vychází ze zavinění člověkem.

Zdroj: www.npcs.cz 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
V národním parku opět zasahovali hasiči, 6.0 out of 10 based on 1 rating