Dvůr Králové srazil Medvědy, nadělil jim desítku

V prvním duelu v novém kalendářním roce zajížděli hokejisté Děčína na půdu druhého celku, a sice Dvora Králové, kde prohráli vysoko 3:10.

Úvod zápasu vyšel lépe Medvědům, kteří se už na začátku třetí minuty dostali do vedení. Skóre přesnou střelou otevřel PAVEL KORDULE – 0:1. Ovšem v sedmé minutě při hře čtyři na čtyři se lépe vedlo domácímu Dvoru, který MARTINEM TONDREM srovnal s Děčínem krok – 1:1. Oba týmy se snažily strhnout vedení na svou stranu, ale to se nedařilo. Až ve dvanácté minutě rozvlnil síť za Lavingerem MICHAL PETIRA a Rodos poprvé vedl – 2:1. V závěru první části hry ještě své vedení domácí pojistili, když se trefil PATRIK FOŘT a Děčínští tak ztráceli dva góly – 3:1.

Začátek prostřední části hry byl v režii Dvora Králové. Ten totiž dvěma góly po sobě vedl ve dvaadvacáté minutě už 5:1. Hned po devatenácti vteřinách prostřelil Lavingera TOMÁŠ BROKEŠ a za necelou minutu a půl ho pak napodobil JIŘÍ MATĚJÍČEK a s Medvědy to nevypadalo vůbec dobře. V polovině zápasu ustáli Děčínští oslabení a nepustili soupeře na vyšší náskok. Jenže se jim nepovedlo snížit a Dvůr v závěru druhé třetiny trestal v přesilové hře čtyři na tři. DAVID HRAZDIRA ji využil a Rodos vedl 6:1.

Medvědi na začátku třetí třetiny ubránili další oslabení a chvíli na to hráli přesilovou hru. Tu využít nedokázali a nadále se skóre neměnilo. Až v sedmapadesáté minutě se prosadil podruhé v utkání PAVEL KORDULE a snížil na 6:2. O chvilku později se trefil mezi tři tyče PAVEL ZAJAN a ještě vykřesal pro Medvědy naději – 6:3. Ovšem domácí záhy přidali další branku díky DANIELU SVOBODOVI a opět odskočili – 7:3. A aby toho nebylo málo, TOMÁŠ BROKEŠ dal Rodosu znovu zpět pětigólový náskok a s tím už Děčínští nemohli udělat nic – 8:3. Naopak hned zase inkasovali a JAKUB LUŠTINEC zvýšil na hrozivých 9:3. No a potupnou desítku nadělil Medvědům JAN JEŽEK, který uzavřel účet sobotního duelu – 10:3. Dvůr Králové tak získal další tři body do tabulky, kde si upevnil druhou pozici. Medvědi sice udrželi čtvrtou příčku, ale tam už nemají velký náskok.

HC RODOS Dvůr Králové – HC Děčín 10:3 (3:1, 3:0, 4:2)
Branky a nahrávky: 7. Tondr (Brokeš), 12. Petira (Hrazdira), 17. Fořt (Hrazdira), 21. Brokeš (Hrazdira, Petira), 22. Dušek (Svoboda, Franc), 38. Hrazdira (Tondr, Brokeš), 58. Svoboda (Hoskovec, Dušek), 58. Brokeš (Fořt, Hrazdira), 58. Luštinec (Havlas), 60. Ježek (Luštinec) – 3. Kordule (Tůma), 57. Kordule, 58. Zajan (Petráš)

Lavinger (41. Brňák) – Loukota, Mareš, Kaltenböck, Černohorský, Zdvořáček, Tůma – Fojt, Sýkora, Petráš, Chovanec, Faigl, Dörner, Zajan, Kordule, Volráb, Smola