Válečnická série nezdarů pokračuje

Po náročném víkendu, který Válečníkům přinesl dvě bolestivé porážky ve Final four Českého poháru, absolvovali hned ve středu náročné utkání v Brně, kde se chtěli pokusit zlomit sérii porážek. Jenže to se jim nepodařilo a reprezentační přestávku tak přečkají na 6. příčce.

Děčín začal dobře, když Šiška proměnil svůj nájezd, Ježek trefil trojku a bylo to 0:5. Navíc domácí byli v útoku bezzubí, jenže našim se rovněž přestalo dařit a diváci tak sledovali velmi bodově dietní čtvrtinu, ve které byl stav po šesti odehraných minutách 4:5(!). V závěru úvodní čtvrtky Válečníci utekli na 6:12, ale pak dvě minuty opět nedali ani bod a domácí z trestných hodů snížili na 9:12. Ani v úvodu druhé desetiminutovky se produktivita obou týmů v útoku nijak nezlepšila a první body padly až po třech minutách – 11:12. Pak se Válečníci ale trefili dvakrát v rychlém sledu za tři body a získali vedení 13:20. Sedmibodovým rozdílem pak vedli ještě dvě minuty před poločasem (21:28), ale koncovka první půle se jim nepovedla a Brno vyrovnalo na 30:30.

Druhý poločas začal bodově Autrey, po koši s faulem Carlsona to bylo 33:35, jenže domácí začali být v útoku daleko jistější, chodili si pro fauly, využívali skulinek v děčínské obraně a navíc se jim začalo dařit při střelbě za tři body, takže čtyři minuty před třetí přestávkou vedli 47:39. Po dalších bodech domácího Stegbauera to bylo již o deset (56:46), což při střeleckém trápení našich nevěštilo nic dobrého. Navíc hra byla kouskována velikým množstvím faulů, což svědčilo více Brnu, jež vedlo před poslední periodou 62:52. V ní se Válečníci ještě pokusili něco se zápasem udělat, ale nedařilo se jim a na každý jejich koš dokázali domácí vždy odpovědět minimálně stejnou mincí. Do děčínské hry se pak vkrádaly i zbytečné chyby a ztráty a výsledkem byla vysoká prohra 89:70.

Děčínští vyprodukovali stejné množství střel jako domácí, ale ti byli úspěšnější v zakončení, dali více trojek i dvojek a navíc házeli 31 šestek oproti 19 hostí. Válečníkům to nepadalo za tři body, doskoků sice měli více, ale domácí byli lepší v asistencích, bodech po brejcích, ziscích a vyrobili méně ztrát.

V dresu Děčína byli nejlepšími střelci desetibodoví Landa, Feštr a Autrey, který navíc přidal 10 doskoků. Nejvíce asistencí (5) měl Krakovič. Na výhře domácích se měrou největší podílel Geiger, který měl střelbu za 2 body 3/5, za 3 body 4/5 a TH 4/4. K tomu pak přidal pět asistencí a 4 získané fauly. Druhým nejlepším byl Lukáš Stegbauer (18 bodů), Keely dal 14 a Roby 12 bodů.

Brno: Geiger, Kereselidze, Roby, Jokl, Keely
Děčín: Šiška, Ježek, Carlson, Landa, Grunt

egoé Basket Brno – BK ARMEX Děčín 89:70
Body Brna: Geiger 22 (4x 3, 5 asistencí, 4 získané fauly), Stegbauer 18 (2x 3, 6 doskoků), Keely 14 (5 asistencí, 5 získaných faulů), Roby 12 (1x 3, 7 doskoků), Jokl 7, Nehyba 6 (2x 3), Farský 5 (1), Vašát 4, Pumprla 1, Vyroubal 0, Kozina 0, Kereselidze 0.

Body Děčína: Landa 10, Feštr 10 (2x 3), Autrey 10 (1x 3, 10 doskoků), Ježek 9 (1x 3), Kroutil 8 (1), Krakovič 7 (1x 3, 5 asistencí), Carlson 5 (7 doskoků), Grunt 4, Šiška 3, Pomikálek 2, Žikla 2.
Střelba za 2 body 20/45:19/38, za 3 body 10/20:6/28, TH 19/31:14/19. Doskoky 39:44 (útočné 8:11), asistence 25:16, ztráty 8:14, fauly 23:26.