Děčín si poradil s Olomouckem

První koš jakoby naznačil obraz celého utkání. Domácí Klint Carlson po rychlém přechodu prošel až ke koši a přesně zakončil. Také další body vzešly z rychlého protiútoku domácích. Z vedení 18:9 však hosté rychle ukrojili především díky skvěle hrajícímu Palyzovi, a na tabuli tak svítilo po prvních 10 minutách skóre 23:22. Za hosty v tu chvíli dal Palyza už 16 bodů.

Druhou čtvrtinu však otevřel trojkou Feštr a Válečníci se jali navyšovat svoje vedení z nějtěsnějšího až na dvouciferné během pěti minut. Hostující tým táhl Palyza, jemuž výrazněji sekundoval pouze Dunans. Na poločasových 51:42 korigovali olomoučtí Váňa s Norwou.

Děčín vyhrál dvě prostřední čtvrtiny v součtu 53:36, z čehož vyplývá, kdy se v ARMEX Sportcentru v sobotu večer rozhodovalo. Druhý poločas totiž začali Šiška s Kroutilem tříbodovými trefami, na než kontroval Dunans hbitými nájezdy. Dva výraznější borci na straně hostů však nezvládli odolávat rozmanitěji působícímu útoku Děčína, který ve svém středu našel čtyři dvouciferné střelce. Po třetí části tak stav 76:59 sváděl k jasnému průběhu.

Ač se Válečníci v útoku činili, třeba jako hned na startu posledního dějství Carlson razantní smečí, stále nemohli setřást útočně nebezpečného protivníka. Ve 36.minutě zužitkoval krásnou Pomikálkovu asistenci Žikla na 90:73, Norwa s Palyzou však stihli do 38. minuty zabojovat a snížit na 92:82. Ve Válečnickém dresu se pak skórování chopili Autrey, Pomikálek, znovu Autrey a symbolicky skóre zápasu uzavřel hráč utkání, Klint Carlson, jenž zvýšil na konečných 100:84

a za bouřlivého fandění domácích fanoušků zpečetil druhou letošní ligovou výhru.

BK ARMEX Děčín – BK Olomoucko 100:84 (23:22 51:42 76:58)

Střelci DC: Carlson a Autrey 20, Kroutil 14, Pomikálek 12, Šiška 8, Feštr 7, Krakovič 5, Grunt a Landa 4, Ježek a Žikla 3
Střelci Olm: Palyza 34, Dunans 21, Močnik 9, Norwa a Smith 6, Váňa 5, Sehnal 2, Pelko 1

2b: 45/31 – 46/23
3b: 26/7 – 31/9
TH: 23/17 – 22/11doskoky: 49 (8) – 39 (11)

Predrag Benaček (trenér

Olomoucka): „Gratuluji Děčínu, gratuluji Buďovi, odehrál slušný zápas. Vedl 39 minut, kde je vidět, že vyhrál zaslouženě. My jsme vyrobili neuvěřitelné množství chyb, hlavně obranných. Myslím, že jsme dostali takových 20 laciných košů z rychlého protiútoku. Na to, jak máme zkušené hráče, by se tohle nemělo stávat. Hráli jsme trochu nervózně, chtěli jsme napravit zápas s Brnem, ale vydrželi jsme jen jednu čtvrtinu. Ta nervozita byla nejvíc znát na trestných hodech, kde jsme měli pouze 50%. Tedy trestné hody a laciné body, samozřejmě i bojovnost Děčína, to vše rozhodlo zápas. Samozřejmě noví cizinci opět jako minulý rok, o jejich výkonnost se musí naše hra opírat. Jeden nepřijel, dva byli úplně mimo. Dva nebo tři hráči, kterým se dařilo dnes nestačilo. Posílili jsme se také o Lukáše Palyzu, který odehrál skvělý zápas. Ještě jednou gratulace.“

Pavel Budínský (trenér Děčína): „Děkuji jménem týmu za gratulaci. Olomoucko bude výborným týmem, má zkušené atraktivní výborné hráče. Oba jejich zápasy budily respekt – s jakou atletičností a lehkostí jsou schopni hrát dobrý útok, což také prokázali především díky Lukáši Palyzovi. My jsme také chtěli napravit dojem ze Svitav, což se povedlo měrou vrchovatou, dali jsme 100 bodů, všichni z týmu se zapojili do skórování. Dali jsme 28 bodů z rychlého protiútoku, kde vidím primární důvod naší výhry. Také naše lavička přestřílela tu hostů, ale museli jsme být neustále obezřetní, ač to vypadalo, že vedeme o 20 bodů, byli jsme  tři minuty do konce jen plus deset. Nezpanikařili jsme a dovedli zápas, jenž se musel líbit, do vítězného konce. Byla tam spousta krásných akcí na obou stranách, ale myslím, že jsme si to víc zasloužili za lepší defenzivní projev a rychlejší pohyb směrem dopředu. Myslím, že můžeme být spokojení.“

Jure Pelko (hráč Olomoucka): „Jsem naštvaný, že jsme dostali tolik snadných košů z transition. Hrál jsem hrozně, musím být lepší a víc pomoct týmu. Příště budu lepší.“

Klint Carlson (hráč Děčína): „Hráli jsme dobře jako tým. Po předchozí porážce jsme hráli na domácím hřišti mnohem lépe a uhájili jsme domácí prostředí. Musíme pokračovat v tréninku a tvrdé práci. Když budeme hrát rychle, střílet z volných pozic a poslouchat trenéra, bude to ok.“