Třetí výhra v řadě, Medvědi ze Dvora vezou tři body

Rodos ani jednou nenašel recept na děčínský tým a počtvrté odešel z ledu bez jediného bodu. Hokejisté Děčína si tak připsali další tři body do tabulky a třetí výhru v řadě.

V úvodu utkání měli domácí hráči velký tlak, který zastavil faul Kaltenböcka. V oslabení ale unikl Petráš a ve velké šanci minul branku Dvora Králové. Poté se neujaly střely Hejny a Luštince a v desáté minutě šli Medvědi do vedení. LUKÁŠ ZIKA se prosadil z úhlu a trefil růžek domácí branky – 0:1. A hned prakticky po vhazování se prosadili hosté znovu. PETR MICHAJLIČENKO se dostal do prostoru mezi kruhy a svou prudkou střelou pak propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:2. Ve třinácté minutě nevyužili Medvědi dvojnásobnou početní výhodu, naopak Rodos ubránění nakoplo a v závěru první třetiny měli hráči Dvora velkou převahu. jejich střely ale Lavinger pochytal. Pak ještě zabránil jasnému gólu Radim Vacek, jenž poslal puk z brankoviště po tom, co ho na odkrytou branku střílel domácí útočník.

Hned na začátku druhé střetiny se do těsné blízkosti brankáře Čápa dostal Pavel Zajan, ale z otočky ho nepřekonal. Ve třiadvacáté minutě se naopak ke kontaktní brance dostali Královédvorští. TADEÁŠ KOCIÁN lehce nahodil puk na děčínskou branku a Lavingerovi pak propadl za jeho záda – 1:2. V sedmadvacáté platilo pravidlo nedáš-dostaneš. Po nepřesné střele domácích šli do úniku Medvědi a z prostoru pravého kruhu se přesně trefil DANIEL VOLRÁB – 1:3. V polovině utkání se ovšem domácí dostali znovu ke kontaktní brance, LUKÁŠ KARLÍK od modré čáry prostřelil Lavingera – 2:3. Domácí se ale dlouho neradovali. Hned na to vrátil dvoubrankový náskok Medvědům RADIM VACEK, jenž proměnil svou střelu z mezikruží – 2:4. Do konce druhé části se ještě zblízka prosadil DANIEL VOLRÁB – 2:5 a střelecké hody druhé části hry pak zakončil LUKÁŠ ZIKA střelou do horního růžku domácí branky – 2:6.

Úvod třetí periody patřil Dvoru. DAVID HRAZDÍRA nechytatelnou střelou poslal puk do děčínské branky a ještě vykřesal jiskru naděje – 3:6. Jenže v devětačtyřicáté minutě si sjel do blízkosti domácí branky ZDENĚK PETRÁŠ a lehkou střelou překonal Čápa – 3:7. Znovu se ale měnilo skóre, a to na straně Dvora. V jednapadesáté minutě unikl obraně Děčína JAKUB LUŠTINEC a před Lavingerem se nemýlil – 4:7. Rodos ještě vycítil šanci a zkoušel to před děčínskou klecí, ale Lavinger byl mezi třemi tyčemi pozorný. Ovšem domácí si vypracovali další šance a měli velký tlak, který ale v další gól přetavit nedokázali. Medvědi tak svůj tříbrankový náskok uhájili až do konce a slavili tak další tři body do tabulky.

HC Rodos Dvůr Králové – HC Děčín 4:7 (0:2, 2:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Kocián (Karlík), 30. Karlík (Luštinec), 42. Hrazdíra (Valášek, Petira), 51. Luštinec (Kocián, Uchin) – 10. Zika (Oliverius), 10. Michajličenko (Faigl, Petráš), 27. Volráb (Hašek), 31. Vacek (Oliverius, Zika), 32. Volráb (Zajan), 36. Zika (Oliverius), 49. Petráš (Faigl, Michajličenko)

Lavinger (Šticha) – Hříbal, Kaltenböck, Michajličenko, Tenkrát, Chmel – Zajan, Volráb, Faigl – Oliverius, Chovanec, Petráš – Vacek, Hašek, Zika – Amirov