Pardubice srovnaly stav semifinálové série na 1:1

Zcela totožné základní sestavy nasadili oba trenéři ve druhém utkání semifinálové série Kooperativa NBL, ve kterém děčínští basketbalisté usilovali navázat na včerejší výhru a podruhé získat skalp letos druhého nejlepšího týmu po dlouhodobé části ligy. Ten to však odmítl a srovnal stav série na 1:1 na zápasy. Přesto naši nemusí smutnit, protože odehráli se silným soupeřem na jeho palubovce další velmi vyrovnané utkání a znovu si potvrdili, že Pardubice jsou hratelné.

Válečníci začali střetnutí dobře, po koši Vyorala a smeči Pomikálka vedli 0:4, po dalších bodech P. Houšky a Bažanta 4:8. V polovině úvodní čtvrtky se však domácí chytili střelbou zpoza perimetru, dali tři trojky, a po dvou bodech Půlpána vedli 17:12. Jenže Děčané rychle vyrovnali zásluhou Šišky a Bažanta na 17:17. Avšak v závěru této části měli přesnější mušku Pardubice a vyhrály ji 21:18. Druhou periodu otevřel Landa dvěma body, P. Houška pak srovnal na 22:22, jenže to byl na dlouhých sedm minut poslední koš našich ze hry, dali jen tři šestky a domácí utekli na 34:23. Hodně defenzivně laděnou desetiminutovku však uzavřela trojka P. Houšky a poločasový výsledek tak byl z děčínského pohledu o trochu veselejší – 34:28. Smutné ale bylo, že rozehrávač Tomáš Vyoral měl již čtyři fauly.

Druhý poločas sice odstartovaly dva body Burnetta, pak ale přišel nápor děčínských barev, který bodově přetavila trojice Bažant, Šiška a P. Houška ve vedení 36:39. Válečníci si následně udržovali hubené vedení a dvě minuty před třetí přestávkou vedli 43:45. Jenže pak přišly dvě trojky včera nulového Půlpána a Pardubičtí vedli 49:45. V poslední čtvrtině narůstalo zkraje skóre poměrně rychle, naši si pomohli trojkami Šišky a P. Houšky a přitáhli se na 57:54. Pak ale dal trojku na druhé straně i Pandula a Pardubice opět utekly na trochu větší rozdíl – 60:54. Následně se dvě minuty stav neměnil, pak Autrey proměnil tři šestky a bylo to 63:54. Válečníci sice znovu bojovali až do závěru, ovšem domácí proměňovali trestné hody a nakonec vyhráli zdánlivě jasně 72:63.

„Utkání bylo velmi podobné tomu včerejšímu. Oba týmy produkovaly velmi kvalitní basketbal hodný semifinále plný kontaktů a soubojů. Nám dnes bohužel nepadly některé otevřené střely, také jsme měli několik zbytečných ztrát a chvílemi jsme špatně četli hru a měnili její rytmus. Nicméně není důvod věšet hlavu, byly to dva skvělé zápasy a vezeme si z Pardubic jedno vítězství. Navíc dnes jsme byli blízko druhému, což nás jistě povzbudí před domácími zápasy,“ řekl po utkání kouč Děčína, Pavel Budínský.

Bitva to byla opět velmi vyrovnaná, Děčín (stále bez zraněných Kroutila a Krakoviče) měl trochu horší procento střelby, naopak soupeře znovu přeskákal. Domácí táhl Američan Autrey, který se blýskl 21 body, 8 doskoky, 5 asistencemi a 5 získanými fauly. Na druhou stranu pět míčů ztratil. Hráčem utkání byl ale vyhlášen Viktor Půlpán, který dal 12 bodů, dvojcifernými střelci byli ještě Kamil Švrdlík (11) a Dušan Pandula (10). Děčín se mohl spolehnout na Pavla Houšku a Ondřeje Šišku, bodově se prosadil všichni další hráči, ale chtělo to trochu více. Citelně chyběly body Tomáše Vyorala, který se už v první půli dostal do problémů s fauly, a v poslední čtvrtce musel povinně střídat pro pět osobních chyb. „Tohle byla důležitá situace, protože druhou půlku jsme hráli hodně bez Tomáše, ale Ondra Šiška to zvládl dobře,“ dodal děčínský trenér.

Série hraná na čtyři vítězství je tak srovnána na 1:1 na zápasy, další dvě utkání se hrají tuto sobotu a neděli v ARMEX Sportcentru vždy od 18.00 hodin.

Základní sestavy
Pardubice: Autrey, Burnett, Kotas, Wall, Nečas
Děčín: Vyoral, Bažant, Pomikálek, Landa, P. Houška

BK JIP Pardubice – BK ARMEX Děčín 72:63

Body Pardubic: Autrey 21 (2x 3, 8 doskoků, 5 asistencí), Půlpán 12 (3x 3, 4 asistence), Švrdlík 11, Pandula 10 (2x 3), Wall 9 (1x 3, 8 doskoků), Burnett 5, Nečas 4, Kotas 0, Kohout 0, Potoček 0.
Body Děčína: P. Houška 16 (2x 3), Šiška 13 (2x 3, 6 asistencí), Pomikálek 8 (1x 3, 9 doskoků), J. Houška 6 (1x 3), Bažant 6, Ježek 4, Landa 4, Palyza 3 (1), Vyoral 3.

Střelba za 2 body 16/34:15/35, za 3 body 8/28:7/28, TH 16/26:12/21. Doskoky 38:43 (útočné 9:11), asistence 17:14, ztráty 14:18, fauly 23:23.

Nejlepší hráč: Viktor Půlpán

Diváků: 1 311

Čtvrtiny: 21:18, 13:10, 15:17, 23:18

Výsledek druhého semifinále: ČEZ Basketball Nymburk – BK Opava 117:51 (59:221), stav série 2:0.