Válečníci udolali USK Praha rozdílem tří bodů

usk-prahaZápas s USK Praha měl být velmi vyrovnanou obrannou bitvou. První minuty to ale nepotvrzovaly, když ve 4.minutě vedli domácí 11:0! Pak však naopak hosté začali prokazovat svoje kvality a šňůrou 0:13 se vrátili do zápasu. Od té chvíle už začala bodová přetahovaná, souboj o každý balon a očekávaný fyzický, tvrdý zápas. Po prvních 10 minutách vedli hostující Sovy 17:18.

Houška začal druhou čtvrtinu dvěma koši z dolního postavení, ale hosté zlobili Válečníky dobrým pohybem bez míče. Trestáním dobře hraných clon na míč a seběhy ke koši do vymezeného území. Vyrovnaný souboj se potvrzoval celých druhých deset minut, které znovu o bod získali hosté, když se ujali poločasového vedení 31:33.

Další přetahovaná pokračovala i po změně stran. Atletické, silově vybavené a sebevědomě hrající vysokoškoláci pokračovali ve své chytré, tvrdé hře. Přesto se dokázali domácí tuto část získat o důležité 4 body, celkově tak šli do vedení 50:48. V tomto období hrál výborně rozherávač Ondřej Šiška, který dával důležité body, ale také skvěle našel nabíhajícího Krakoviče asistencí.

Poslední dějství začali domácí výborně a dokázali se lépe prosadit proti skvělé obraně Pražanů. V šesté minutě dával opět Šiška trojku a zvýšil tak na 57:50 a získal velmi důležitý náskok domácím. Bohačík se Štěrbou byli proti. Pavel Houška navyšoval trestnými hody po útočném doskoku na 59:54, ale hosté znovu kontrovali Bohačíkem a Madsenem (59:58). Důležitý útočný doskok pak po Vyoralově střele získal Tomáš Pomikálek, který okamžitě vrátil míč Vyoralovi. Ten pak strvdil výhru dvěma trestnými hody a Bohačík už ve zbývajících 5 vteřinách nevytvořil dobrou střelu. Konečná cenná výhra Válečníků tak zněla 61:58.

Stínem dvanácté výhry Děčína je zranění Lukáše Bažanta, který má problémy v oblasti chodidla a zatím není jasná přesná diagnóza.

Mirsad Alilovič (trenér USK Praha):
„Nejprve gratulace domácímu týmu a trenérovi k výhře. Celý zápas byl hodně vyrovnaný, což je skvělé pro hráče, trenéry a především diváky. Budu mluvit především o poslední čtvrtině, kde jsme přestali komunikovat, v útoku jsme nehráli jako tým, brali jsme to moc individualisticky, soupeř šel do vedení, ale my jsme se vrátili do hry. Byl to přesně ten typ utkání, kde může rozhodovat jedno držení míče a to získal Děčín útočným doskokem v závěru, což rozhodlo. Doufám ,že se mí hráči z takových zápasů poučí, získají zkušenosti a příště vydrží být koncentrovaní celých 40 minut.“

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín):
„Děkuji za gratulaci. Zároveň bych chtěl dát kredit USK Praha za předvedený výkon. Za mě to byl velmi podobný zápas jako uplynulé dva roky naše vzájemné souboje. Jsou to souboje vždy fyzična, rychlosti, kombinací, dynamiky a různých drobných propadů a výstupů. My nastoupili koncentrovaně, věřili jsme taktice hlavně na obranné polovině, ale soupeř nás rychle dohnal, když jsme udělali několik mentálních chyb u nabíhajících hráčích, kde nás USK dostal pod tlak a zpátky do zápasu. Byli jsme trestání při rychlé a chytré hře soupeře. Pak ve druhém poločasu jsme věřili, že se můžeme dostat do lepšího komfortu díky energii našich fanoušků. Měli jsme ale problémy v kombinacích USK, kde hráči nevěděli, co chtějí zastavit. USK dokáže ve chvíli, kdy zastavíme rolování, vyřešit situaci jednoduchou kombinací. My jsme však našli víc odvahy, nechtěli jsme zápas ztratit, Ondra Šiška trefil některé střely. Když jsme se dostali +7, tak jsme místo navyšování skóre hráli příliš pasivně. Klíčovým faktorem souhlasím, že bylo naše poslední držení míče a ten doskok byl důležitý faktor. Vybojované utkání proti tvrdému a jako obvykle celý zápas hrajícímu týmu, což je USK Praha. Zápas se musel líbit, my jsme moc rádi, že jsme jim sportovně vrátili porážku z Folimanky. Svým hráčům gratuluju k výhře, která se nerodila lehce.“

Jan Křivánek (hráč USK Praha):
„Přišlo mi, že to byl klasický souboj nás s Děčínem, ale bohužel i s klasickým koncem, kdy se nám tady nepovedlo znovu vyhrát. Doma jsme vyhráli, ale tadyd to nemůžeme zlomit. Sice jsme měli více doskoků, ale oni měli ten kruciální na konci. Jak říkali trenéři, společně s tou šňůrou to bylo nejdůležitější, kdy se nám to už nepodařilo otočit. Klasický pěkný zápas s Děčínem.“

Ondřej Šiška (hráč utkání BK ARMEX Děčín):
„Vše už bylo asi řečeno. Tvrdé utkání, padlo málo bodů, což se u USK očekává. Byl to boj o každý míč. Asi bych vypíchl ztráty, kterých máme pouhých 9 oproti hostujícím 18. V koncovce nás opět Pomi podržel svoji teleskopickou rukou a pak měl Vyo pevné nervy při exekuci trestných hodů.“

BK ARMEX Děčín – USK Praha 61:58 (17:18 31:33 50:48)

Střelci DC: Šiška 13, Houška P. 13 (a 11 doskoků), Pomikálek 8, Vyoral 7, Houška J. a Kroutil 5, Krakovič a Palyza 4, Bažant 2, Ježek a Landa
Střelci USK: Bohačík 17, Madsen 14, Grunt 10, Křivánek a Mareš Mich. 6, Štěrba 4, Šafarčík 1, Mareš Mar. a Petružela
Hráč utkání: Ondřej Šiška