Střelecké trápení v Ostravě skončilo prohrou

bk-decin-vs-nh-ostravaVálečníci vstoupili do druhé poloviny základní části Kooperativa NBL pondělním televizním utkání na půdě poslední Ostravy, která se však v posledních zápasech posílila o amerického pivota Paintera a rozehrávače Riewera a rozhodně chce opustit smutné vody u dna tabulky. A to se jí zatím daří, což potvrdila i proti Děčínu.

Naši měli sice výborný vstup do střetnutí, a po koši P. Houšky a čtyřech bodech Šišky vedli 0:6. Jenže domácí Bratčenkov vzápětí trefil trojku a Ostrava začala zlobit. Po sedmi minutách poprvé vedla (12:11) a první čtvrtinu vyhrála 16:15. Druhou čtvrtku zahájila trojka nové ostravské tváře, Riewera, basketbalisté Děčína sice kontrovali trojkami Šišky a Bažanta, po kterých byl stav 23:23, jenže pak si vzal slovo domácí pivot Painter, pod naším košem si dělal co chtěl a sedmi body v řadě (celkem dal v první půli 14 bodů) posunul svůj tým do vedení 30:25. Poslední slovo pak patřilo ostravskému rodáku Bratčenkovi, který upravil na 32:25. Děčín měl v první půli špatné procento střelby a příliš se nedařilo ani v obraně, přesto nebylo nic ztraceno.

Druhý poločas začal koš dalšího ostravského Američana Guercyho, Painter trefil trojku a děčínský trenér Budínský si musel vzít oddechový čas. Ten pomohl, protože přišly trojky Pomikálka a Kroutila, po nich se trefili za dva body P. Houška a Šiška a Válečníci byli rázem zpět ve hře – 39:35. Jenže následně opět začala úřadovat dvojice Riewer – Painter, jež znovu zvedla rozdíl ve skóre přes dvojcifernou hranici – 48:37. Naši však dál bojovali a trojky Šišky a Bažanta upravily stav před poslední částí na 53:43. Jenže domácí se už dostali do tempa, navíc se střelecky chytil i Smith, a po jeho dvou trojkách byl rozdíl ve skóre nejvyšší – 63:47. Děčínu se ani v poslední periodě střelecky příliš nedařilo, chyběl také doskok a domácí si hlídali bezpečné vedení. V závěru sice trojka Kroutila, koš P. Houšky a smeč Pomikálka trochu snížily manko, ale na obrat to rozhodně nestačilo – 70:59.

Válečníci se celý zápas prali s úspěšností střelby, koš domácích hodně ostřelovali z dálky, ale trojky nepadaly. Naši také házeli jen čtyři šestky, domácí byli lepší i na doskoku a měli více asistencí. „Výhry si velmi vážíme a klíčem k úspěchu byla naše obrana. Děčínu nelze pro jeho dobrou obranu dát devadesát bodů, takže jsme se spoléhali na to, že nebudou dávat za tři body, což nedávali a proto jsme vyhráli,“ řekl po utkání trenér Ostravy, Dušan Medvecký.

Ostravu táhl skvělým výkonem pivot Painter, který dal 27 bodů, měl 7 doskoků a rating 33. Další dva dvojciferní střelci domácích byli rovněž Američané – Riewer 15 a Smith 12. Na straně Děčína měl nejpřesnější mušku Šiška se 14 body, Kroutil dal tři trojky a celkem 11 bodů, deset bodů přidali P. Houška a Pomikálek. Čtveřice Ježek, Landa, Vyoral a Krakovič však zůstala na nule a jejich body v celkovém součtu chyběly. „Naše střelba byla slabá, skličující. Dali jsme opět zoufale málo bodů, což je věc, která nás trápí na venkovních palubovkách. Ostrava se pak dostala už do laufu a zaslouženě vyhrála,“ uznal kouč Děčína Pavel Budínský.

NH Ostrava – BK ARMEX Děčín 70:59

Body Děčína: Šiška 14 (2x 3, 4 asistence), Kroutil 11 (3x 3), Pomikálek 10 (1), P. Houška 10, Bažant 8 (2), J. Houška 6 (10 doskoků), Ježek 0, Landa 0, Vyoral 0, Krakovič 0.
Body Ostravy: Painter 27 (1x 3, 7 doskoků), Riewer 15 (3x 3, 5 asistencí), Smith 12 (2x 3, 7 doskoků), Bratčenkov 8 (2x 3), Guercy 4, Koloničný 4, Bohačík 0 (5 asistencí), Alič 0, Klímek 0.
Střelba za 2 body 21/38:16/37, za 3 body 8/26:8/27, TH 4/8:3/4. Doskoky 42:32 (útočné 14:10), asistence 17:8, ztráty 11:10, fauly 12:14.

Nejlepší hráč: Painter