Rozjetý Kolín porazil i Válečníky

kolin_foto valentaKolínští po nevydařeném vstupu do sezóny, kdy prohráli se silnými soupeři čtyři utkání v řadě, se začínají zvedat a poslední čtyři duely naopak vyhráli. Páté vítězství pak získali nad Děčínem v zápase, v němž naši výborně začali oba poločasy, ale pak začala úřadovat cizinecká legie domácích, jež nastřílela 69 z 81 bodů svého týmu!

Jak již bylo řečeno, Válečníci vstoupili do utkání velmi dobře. Čtyři body dal P. Houška, Landa trefil trojku a Děčín vedl 2:7, po koši Ježka 4:9. Pak si oba celky vzaly delší střeleckou pauzu, kterou přerušila až smeč Ježka. Následně obě mužstva dokázala vždy odpovědět na body soupeře a rozdíl ve skóre tak zůstával stejný. To platilo až do stavu 12:19, poté se ovšem děčínským střelcům přestalo dařit a Kolín otočil na 21:19. Všechny body domácích v první čtvrtce obstarala trojice cizinců – Skinner, Bakič a Kerr.

Druhou desetiminutovku načaly trefy Kerra a trojka Dixona, což znamenalo vedení Geosanu 26:19. Pak konečně zlomil děčínské střelecké trápení Ježek a následovala opět pasáž, v níž se celky střídaly v přesných zásazích. Poté však přišlo šest bodů Pavla Houšky, ty poslední dva po třech útočných doskocích Válečníků a naši byli rázem na dostřel – 34:31. Jenže poslední slovo v první půli patřilo domácím, kdy Vocetka trefil trojku, Skinner proměnil nájezd a do kabin se šlo za stavu 39:31. Děčínu se nedařila střelba za tři body (1/15), házel jen jeden neúspěšný trestný hod a mírně zaostával v doskocích. Nejlepším střelcem našich byl Pavel Houška ze 16 body!

Vstup do druhého poločasu byl z děčínské strany skvělý. Nejdříve snížil Pomikálek na 39:31, poté naši ubránili 24 kolínských vteřin na útok a následovala bodová smršť Válečníků, kteří dali za tři minuty dalších 14 bodů, z toho čtyři trojky – 43:47! Domácím se však nerozklepala kolena, naopak přesnými zásahy svých cizinců otočili na 55:47. Trápení našich sice uťala trojka Kroutila, ale děčínská obrana nebyla schopna zastavit přesně hrající Kolín, který tak vedl necelé dvě minuty před poslední přestávkou 62:54. V závěru této periody ovšem zazářil Landa, který trefil dvě trojky, přidal jednu šestku a Děčín byl stále ve hře – 64:61.

Poslední čtvrtinu zahájily dva body Bažanta, v dalších minutách se ale Válečníkům přestalo střelecky dařit a domácí odskočili na 74:63. Pak ovšem Pomikálek parádním alley-oopem po přihrávce Vyorala potěšil děčínské fanoušky, kteří o chvilku později tleskali trojce Šišky a smeči P. Houšky a zdálo se, že by naši mohli ještě vývoj zdramatizovat – 76:70. Bohužel, ve zbývajících třech minutách byla na svěřencích trenéra Budínského už vidět křeč, míče se odrážely od obroučky a Kolín vyhrál 81:72.

Za výhrou domácích stojí jejich produktivita v útoku, fakt, že dvakrát odrazili děčínský nástup a také to, že se dařilo cizincům, když Kerr dal 22, Skinner 21, Bakič 16 a Dixon 9 bodů. Na straně Děčína byl nejlepší Pavel Houška s 20 body, Pomikálek měl double-double za 13 bodů a 10 doskoků, dvojciferným střelcem byl ještě Landa. Našim se bohužel nedařilo zastavovat kolínské útoky a také se ne všem tolik střelecky dařilo, například Vyoral měl trojky 0/10. Oba celky si vážily míče, a na ztráty to bylo jen 4:3. „Náš herní výkon byl v pořádku, ale dnes nám chyběla střelecká produktivita. Byl to zápas střeleckých paradoxů. Dobře jsme začali, ale v prvním poločase jsme dali jen jednu trojku, a domácí šli přes nás. Po přestávce jsme dali ve třetí čtvrtce naopak sedm trojek, ale pak už žádnou a domácí šli znovu do vedení. V některých pasážích mi přišlo, že na hráče padl jakýsi střelecký zmar. Bohužel, dnes nám nepomohlo ani fantastické číslo u ztrát, kdy jsme měli jen tři, ani třináct útočných doskoků. Prostě se jen potvrdilo, že Kolín je doma velmi silný a jeho cizinci prokázali, že umí zhodnotit těžké střely,“ řekl po utkání trenér Děčína, Pavel Budínský.

Geosan Kolín – BK ARMEX Děčín 81:72

Body Děčína: P. Houška 20, Pomikálek 13 (1x 3, 10 doskoků), Landa 10 (trojky 3/3), Šiška 8 (2x 3), J. Houška 8 (trojky 2/2, 6 doskoků), Ježek 6, Kroutil 3 (1x 3), Bažant 2, Vyoral 2 (7 asistencí, trojky 0/10), Krakovič 0.

Body Kolína: Ker 22 (10 doskoků), Skinner 21 (11 doskoků), Bakič 16 (2x 3, 5 asistencí), Dixon 9 (3x 3), Machač 6, Vocetka 5 (1), Hunt 2, Ličartovský 0, Harčár 0.

Střelba za 2 body 27/46:20/41, za 3 body 6/21:9/33, TH 9/12:5/9. Doskoky 41:37 (útočné 10:13), asistence 15:15, ztráty 4:3, fauly 17:17.

Nejlepší hráč: Lee Skinner