Válečníci zdolali Prostějov a mají mečbol

BK_Decin_Prostejov_alesoTřetí zápas série přinesl velmi bojovné utkání a nejvyrovnanější koncovku. Boj o každý míč, fyzická hra, těžké střely, plná hala, skvělá atmosféra – semifinále, jak má být!

Od začátku bylo znát, že ve středu večer půjde o defenzivní utkání. Nervózní chyby v útoku a dobré obrany znamenaly pomalý nárůst skóre, když ještě v 5.minutě byl stav 6-6. V závěru desetiminutovky ještě Ondra Šiška po zisku zakončil rychlý protiútok, avšak Palyza ještě stihl kontrovat na 15:14.

Když druhou čtvrtinu otevřel Filip Kroutil další smečí z rychlého protiútoku, Děčín se nadechoval k náporu. Hosté však Válečníky nepustili do trháku a stále byli na dostřel. Oba týmy stálo hodně sil dostat se do dobrého zakončení a být v něm úspěšný nebylo pravidlem. Až dvě slepené trojky rozehrávačů Šišky a Vyorala znamenaly dosud nejvyšší poločasové vedení 34:28.

Problémy s fauly vysokých prostějovských hráčů znamenaly častou hru pouze s jedním pivotem.. Ač opticky měli Válečníci drobnou převahu, nebezpeční hosté, které táhl především skvělý Palyza a také silný Roseboro, se nevzali a nepouštěli domácí do vyššího náskoku. U domácích však neslo útočný prapor více hráčů, především Vyoral, Jelínek a Šiška… Po třetí čtvtině, jíž uzavřeli Dokoupil a Vyoral těžkými trojkami, svítilo na tabuli skóre 51:45.

Závěrečná část přinesla drama hodné semifinálové bitvy! Palyza dal 10 ze svých 26 bodů v tomto hracím období, v bílém dresu se střídavě prosazovali Jelínek, Bažant, Vyoral, Šiška… Vedení na stranu hostů strhnul v 37.minutě Palyza dvojkou na 63:65. Vyoral znovu trojkou s koncem časového limitu na 66:65, odpověděl Slezák – 66:67, znovu Pomikálek po důležitém útočném doskoku 68:67 a pak prvními body v utkání podržel domácí Luboš Stria, když proměnil všechny čtyři trestné hody po taktických faulech a uzavřel zápas na 72:69.

Zápas byl divácky velmi atraktivní! Velký dík patří všem přítomným divákům, kteří vytvořili úžasnou atmosféru a skvělé domácí prostředí. Další zápas série je naplánovaný na neděli 8.5.2016 do Prostějova na 18:00.

BK ARMEX Děčín – Ariete Prostějov 72:69 (15:14 34:28 51:45)
Střelci DC: Vyoral 16, Jelínek 15, Šiška 14, Bažant 9, Pomikálek 8, Kroutil a Stria 4, Carter 2, Landa
Střelci Pro: Palyza 26, Roseboro 14, Marko a Slezák 8, …
2b: 20/40 (50%) – 20/38 (53%)
3b: 6/27 (22%) – 6/26 (23%)
TH: 14/22 (64%) – 11/16 (69%)
Doskoky: 49 (z toho útočných 15) – 38 (8)
Asistence: 11 – 17
Ztráty: 18 – 15
Zisky: 9 – 11