Válečnická vendeta za pohárové finále se podařilo na výbornou!

pardubiceBK JIP Pardubice vs BK Děčín – 66:78 (19:15, 32:30, 48:53)
Pardubický kouč musel v utkání oželet služby pivota Ondřeje Kohouta, jenž je na marodce dlouhodobě. Na straně Děčína do zápasu nenaskočil křídelník Šimon Ježek; do utkání zatím nezasáhla ani nová podkošová akvizice Válečníků, Nathan Carter Jr.

Základní sestavy:
Pardubice – Půlpán, Příhonský, Wall, Pandula, Švrdlík
Děčín – Vyoral, Stria, Bažant, Jelínek, Houška

Průběh utkání:
Na děčínském celku bylo od úvodního hvizdu znát, že nechce domácí pustit brzy do trháku jako před týdnem ve finále poháru. Hráči Beksy sice vedli na začátku zápasu 6:1, ale poté svěřenci kouče Budínského hru a následně i skóre vyrovnali. Velkou devizou Východočechů na startu zápasu byly útočné doskoky, díky nimž měli možnost druhých, případně i dalších střel. Po úvodním kvartálu byli Pardubičtí v plus čtyř punktů. Krátce po startu druhé čtvrtiny sice borci v tmavých dresech srovnali na 19:19, ale svěřenci Levella Sanderse i díky trojkové produkci a šňůře 11:2 odskočili na začátku 16. na devítibodový rozdíl – 30:21. Válečníci ovšem svého soka do většího bodového odstupu nepustili, naopak se v závěru prvního poločasu přitáhli na rozdíl dvou bodů – do kabin se nakonec odcházelo za stavu 32:30.

Na startu druhého poločasu se sice Beksa odpoutala na šest bodů, ale v dalším rozletu ji opět zabrzdila velmi pozorně hrající i bránící děčínská „letka“. Děčínští se i díky dobré úspěšnosti zpoza trojkového oblouku dostali v průběhu třetí desetiminutovky až do plusu sedmi bodů. Do poslední čtvrtiny řádné hrací doby sice hosté vstupovali s pětibodovým polštářem, ovšem kapitán domácích Lukáš Kotas na startu periody číslo čtyři třemi trojkami strhl vedení na stranu svého celku – 57:56. V dalších minutách se oba sokové přetahovali o průběžné vedení. Zápas nakonec rozhodli Jakub Houška a spol. závěrečnou šňůrou 12:0. Od stavu 66:66 domácí nevsítili ani bod, naopak hostující družina byla velmi produktivní a rozhodla o svém vítězství, které má konečnou hodnotu 78:66!

Díky vítězství Děčína a zároveň domácí porážce Prostějova s USK Praha se navíc družina Pavla Budínského odpoutala na druhé příčce v tabulce. Děčínští mají aktuálně bilanci 24 výher a 5 porážek, Orli pak 22×8.

Body: Kotas 18 (trojky 9/6), Švrdlík 15 (8 doskoků – 5 útočných; 4 asistence; 5 ztrát), Pandula 12 (7 získaných faulů a 6 doskoků), Wall 9 (trojky 4/2), Autrey 6, Nečas 4 (8 doskoků – 3 ofenzivní), Půlpán 2 – Stria 14 (trojky 3/2; TH 4/4), Houška 12 (7 doskoků – 3 útočné; 4 asistence; trojky 3/2; TH 4/4; validita 22), Vyoral 11 (7 asistencí a 5 F+;), Jelínek 11 (6 doskoků; trojky 5/3), Pomikálek 10, Bažant 6 (5 doskoků), Šiška 5 (6 doskoků), Kroutil 5, Landa 4; střelba 3 b.: 29/10 – 22/11 (50%); střelba 2 b.: 40/15 – 35/13; TH: 14/6 – 27/19; doskoky: 40:41 (útočné 14:9); chyby: 23:19; ztráty: 14:13; asistence: 16:19; týmová efektivita: 64:95; počet diváků: 1036.

Nesportovní faul: 6. minuta Lukáš Kotas (Pardubice), 22. Lukáš Bažant (Děčín).
Technická chyba: 31. minuta Tomáš Pomikálek (Děčín).