policie_alesoPožár auta
RUMBURK – Od poloviny letošního listopadu pracují policisté z Rumburku na případu zahoření osobního automobilu zn. Fiat Bravo. Vůz zanechal jeho majitel odstavený na odstavném parkovišti u bývalého hraničního přechodu v Horním Jindřichově. V noci z 18. na 19. listopadu 2015 k odstavenému vozu místní hasiči společně se svými varnsdorfskými kolegy. Jak vyplynulo z ohledání ohořelého auta, jeho požár byl s největší pravděpodobností založen úmyslně. Policisté z místního obvodního oddělení pracují nejen na objasnění všech příčin listopadové nepříjemnosti, ale také zjištění osoby, která oheň mohla vyvolat. Případ prověřují s ohledem na přečin poškození cizí věci. Majitel do policejního protokolu uvedl škodu ve výši pět tisíc českých korun.

Bez telefonu
DĚČÍN – Děčínští policisté pracují od úterý devětadvacátého prosince letošního roku na případu možného přečinu krádeže, ke kterému zřejmě došlo během jízdy hromadnou dopravou. Majitelka mobilního telefonu zn. Benq T47 stříbrné barvy jej postrádá již od soboty sedmadvacátého prosince, kdy jela z centra Děčína autobusem na Staré Město. Zmizel z kabelky včetně SIM karty. Škoda čítá necelé tři tisíce českých korun.

Postrádá pár věcí
BENEŠOV NAD PLOUČNICÍ – Z volně přístupného sklepa rodinného domu v Heřmanově na Benešovsku zmizelo během letošního prosince pracovní nářadí v hodnotě patnácti set českých korun. Jejich majitel se obrátil na benešovské policisty devětadvacátého prosince letošního roku, jelikož jej nemůže najít. Navíc postrádá i kovovou kárku, sud a motor od cirkulárky. Vše zatím nasvědčuje přečinu krádeže.

Prošel bez zaplacení
VARNSDORF – Nezbedného zákazníka zpozorovala ostraha obchodního domu ve Varnsdorfu krátce po půl šesté navečer v úterý šestadvacátého prosince. Na prodejní ploše ho oslovila jedna láhev alkoholu v hodnotě bezmála jednoho tisíce českých korun. Pokladnami prošel bez zaplacení, a tak jej ostraha ohlásila místním policistům, kteří celou událost šetří s ohledem na přečin krádeže.

Kde má auto?
VARNSDORF – Postrádá svůj vůz. Majitel stříbrného vozu zn. Opel Astra Caravan jej odstavil v Edisonově ulici devětadvacátého prosince letošního roku v osmnáct hodin. Po dvaceti minutách jej už na místě odstavení nenašel. Obrátil se na zdejší policisty, kteří vyhlásili po automobilu celostátní pátrání a případ začali prověřovat s ohledem na přečin krádeže.

Děčín 30. prosince 2015
nprap. Petra Trypesová
Oddělení tisku a prevence Děčín