Válečníci vezou z Brna drtivou výhru o 34 bodů. Již 11. v řadě!

mmcite-brno_Princip_Ludek_CernyMmcité Brno vs BK Děčín – 55:89 (16:28, 33:48, 38:71)
Brněnský kouč nemohl v utkání využít rozehrávače Michala Šotnara (přetrhané vazy v kotníku), Jana Kozinu (problémy s kolenem) a Marka Líčeníka (nemoc) a křídelníka Andella Cumberbatche (odcestoval z rodinných důvodů na nezbytně nutnou dobu do USA). Válečníci se na jihu Moravy představili v plné zbroji, když po operaci kolena poprvé v letošní sezoně zasáhl do hry forward Lukáš Bažant.

Základní sestavy:
Brno – Vyroubal, Šmíd, Zachrla, Prášil, Norwa
Děčín – Vyoral, Kroutil, Stria, Landa, Houška

Průběh utkání:
Svěřenci Pavla Budínského vstoupili do boje o 11. ligový zářez za sebou ve velkém stylu – a již na startu 4. minuty si vyžádal brněnský kouč time, když na 2:8 zvyšoval po rychlém protiútoku dunkem Filip Kroutil. Brňané se sice pětibodovou minišňůrou přitáhli, ale ve zbytku úvodního kvartálu Děčínští na kurtu jasně kralovali a jejich náskok se postupně přehoupl přes dvoumístnou hodnotu – tečku za úvodní periodou udělal trefou se sirénou po útočném doskoku na 16:28 Tomáš Pomikálek. Ve druhé čtvrtině se hráčům mmcité vydařil úsek na přelomu minut 14. a 15., kdy se šňůrou 9:2 přiblížili na rozdíl šesti punktů – 31:37 (střelecky se dařilo hlavně Romanu Zachrlovi). Děčínští ovšem nezpanikařili, po oddechovém čase opět na svého soka vletěli, a i díky sedmi bodům snajpra Luboše Strii si do konce úvodní půle vybudovali patnáctibodový náskok – 33:48.

Jakub Houška a spol. měli při utkání v Brně výborný vstup jak do prvního, tak i do druhého poločasu. Na startu druhé dvacetiminutovky Válečníci jasně kralovali na obou stranách kurtu a zásluhou šňůry 14:0 (!), kterou korunoval v polovině 25. trojkou F-Kroutil, se odpoutali na 33:62. V další sekvenci tohoto hracího období se náskok Děčína vyhoupl až na třicetibodovou hranici – a když prohnal síťkou závěrečnou trojku Pavel Bosák, svítil na tabuli po třetí desetiminutovce stav 38:71. Ve čtvrté čtvrtině k žádnému zdramatizování mače nedošlo, naopak děčínské vedení se v jejím průběhu přehouplo až přes hranici čtyřiceti punktů, konkrétně v závěru 36. po trefě T-Pomikálka na 44:85. Jak bylo zmíněno, v závěru zápasu se navíc na kurt poprvé v letošní sezoně podíval uzdravený křídelník Lukáš Bažant, jenž se po závěrečném klaksonu mohl se svými spoluhráči radovat z výhry 89:55.

Body: Zachrla 18, Norwa 14 (17 doskoků → double-double; 5 plusových faulů; validita 26), Prášil 7, Šmíd 4 (4 asistence), Jedovnický, Prachař a Egwuonwu po 4 – Stria 18 (trojky 3/2), Vyoral 11 (6 plusových faulů a 5 asistencí; užitečnost 20), Bosák 10 (trojky 4/2), Šiška 9 (4 asistence; trojky 4/2), Landa 9 (4 zisky; z pole 4/4, dvojky 3/3), Kaša 8 (7 doskoků; trojky 4/2), Pomikálek 8 (dvojky 4/4), Kroutil 7, Houška 4, Jelínek a Ježek po 2, Bažant 1; střelba 3 b.: 15/3 – 26/10; střelba 2 b.: 40/15 – 45/27; TH: 23/16 – 9/5; doskoky: 40:34 (útočné 12:8); chyby: 20:17; ztráty: 26:14 (!); asistence: 14:19; týmová efektivita: 47:109 (!); nejlepší hráč utkání: Robert Landa (Děčín).

Názory po utkání:
Pavel Budínský (kouč BK ARMEX Děčín):Chtěl bych poděkovat všem hráčům za koncentrovaný a disciplinovaný výkon. Pro nás je Brno díky minulým letům trochu specifický soupeř, protože jsme tu vždy jednou prohráli – a situace nahrává tomu, aby ty myšlenky v hlavách byly. My jsme se ale na utkání připravili v hlavě a přijeli jsme s vědomím, že chceme prodloužit vítěznou sérii. Klíčem k vítězství byla agresivní obrana, díky níž jsme měli možnost hrát rychlý protiútok. Získali jsme 16 míčů, z čehož pramenily přesilové situace, kdy jsme šli dva nebo tři na jednoho. Celkem jsme si pohlídali útočný doskok Brna a tím, že jsme zapojili do rotace širší počet hráčů, jsme dokázali držet tempo hry. Po poločasovém výsledku nás to uklidnilo a věděli jsme, že jsme na správné cestě. Ve druhém poločase dala sestava razítko, že dnes tu bude hrát pouze jeden tým – a to je Děčín. Na začátku jsme ukázali, že nechceme připustit žádnou senzaci, a pak už se to pouze dohrávalo.“

Tomáš Pětivlas (trenér mmcité Brno): „Vítězství Děčína bylo podpořeno kvalitní obranou. My jsme měli problém se na začátku utkání prosadit, když jsme měli stejný počet ztrát jako minulý týden s Prostějovem, a dovolili jsme Děčínu dostat se do trháku. Stejný problém byl na začátku třetí čtvrtiny, kdy tam byl trhák 16:0, což rozhodlo. Bohužel se potýkáme s ještě většími absencemi, než jsme měli s Prostějovem. Děčín plně využil našeho oslabení na pozici jedna a dva především agresivní obranou, když našim hráčům absolutně nedal šanci – a zápas měl jako dvoutaktové cvičení. Z tohoto pohledu se mi to těžko hodnotí, protože jsme se do zápasu vůbec nedostali.“

Robert Landa (Muž Zápasu, pivot BK ARMEX Děčín): „Mám radost z vítězství, protože už jsem tady v minulé sezoně prohrál. Platí to, co řekl trenér. Měli jsme dobrý vstup do utkání, což jsme v průběhu zápasu dokázali a potvrdili, že jsme první.“