Válečníci v Ostravě vybojovali výhru s pořadovým číslem šest a vezou se na vítězné vlně!

ostravaNH Ostrava vs BK Děčín – 56:67 (10:15, 28:38, 39:52)
Kormidelník Nové huti postrádal v utkání ústředního rozehrávače Adama Číže. Děčínskému celku v utkání proti moravskoslezskému sokovi chybělo duo zraněných křídelníků, Pavel Bosák a Lukáš Bažant.

Základní sestavy:
Ostrava – Hooker, Bratčenkov, Kerr, Bohačík, Koloničný
Děčín – Vyoral, Kroutil, Stria, Houška, Jelínek

Průběh utkání:
Začátek zápasu se opozdil zhruba o 10 minut kvůli technickým problémům, jelikož dvakrát těsně po rozskoku nastal výpadek světelné tabule. S tímto drobným problémem jako kdyby se mnohem lépe vyrovnali svěřenci Pavla Budínského, kteří do zápasu velmi dobře vstoupili a na startu 3. minuty po trojce Filipa Kroutila s faulem byli v plusu šesti bodů – 2:8. Nové huti se sice postupně podařilo srovnat na 10:10, ale zásluhou závěrečné trojky Tomáše Pomikálka nakonec po úvodní periodě svítil na tabuli stav 10:15. Ve druhé desetiminutovce tahali za delší konec provazu Válečníci, kteří si v celém jejím průběhu udržovali solidní odstup. Na dvoumístnou hodnotu se děčínské vedení vyhouplo v polovině 18., kdy na 22:32 zvyšoval trojkou Tomáš Vyoral. Dvoumístný náskok si nakonec Děčínští udrželi až do konce první půle a do kabin se šlo za stavu 28:38.

Nástup do druhé dvacetiminutovky byl z děčínské strany velmi rozpačitý, když Houškovi a spol. se nedařilo ani na jedné straně kurtu. Ostravští hráči toho dokázali využít jen částečně, když zásluhou dvou Hookerových trojek se přitáhli na rozdíl čtyř punktů – 34:38. Střelecký prach ovšem poté vyschl i Nové huti a hra obou týmů byla plná nepřesností. První děčínské body ve druhém poločase trefil T-Vyoral až v polovině 26. – ale od tohoto okamžiku Válečníci na hřišti opět kralovali a do konce třetího kvartálu se dostali do třináctibodového trháku, když tuto herní část uzavřel kdo jiný než T-Vyoral, a to svým „and onem“. Do závěrečné čtvrtiny řádné hrací doby se tak vstupovalo za stavu 39:52. Stejně jako do třetí, tak i do čtvrté periody měli lepší vstup svěřenci kouče Medveckého, kteří nedlouho po jejím startu své manko snížili na 6 bodů. Ještě v polovině 37. platil mezi oběma soupeři stejný bodový rozdíl, ale po koši Jirky Jelínka a trojce Ondry Šiška se v polovině 38. vyhoupl děčínský náskok opět na dvoucifernou hranici – 51:61, na což již domácí zareagovat nedokázali.

Hráči BK ARMEX Děčín tedy na kurtu Nové huti nakonec zvítězili 67:56 a získali tak již šestou výhru v řadě, díky níž si upevnili druhou příčku v tabulce. Kromě toho se také v tomto utkání kapitán Válečníků Jakub Houška posunul v historické tabulce střelců děčínského klubu na třetí místo, když přeskočil další z děčínských legend, současného šéftrenéra mládeže Míru Soukupa.

Body: Hooker 28 (7 získaných faulů, ale také 7 ztrát; trojky trojky 6/3; TH 8/7), P. Bohačík 8 (10 doskoků – 7 útočných; 5 plusových faulů), Bratčenkov 7, Caldwell 6, Kerr 4 (10 doskoků a 3 asistence), Klímek 2, Koloničný 1 – Vyoral 20 (7 doskoků a 6 F+; TH 6/5; efektivita 25), Šiška 9, Stria 8, Jelínek 7, Ježek, Kroutil a Houška po 6, Pomikálek 3, Landa 2; střelba 3 b.: 21/4 – 25/4; střelba 2 b.: 36/15 – 44/24; TH: 22/14 – 8/7; doskoky: 42:38 (útočné 19:17); chyby: 15:22; ztráty: 18:11; asistence: 5:5; týmová efektivita: 55:61.