Rubriky
Sport Zprávy

Winterman Xtreme Triathlon

WM startStart v Děčíně na řece Labi a cíl o pár hodin déle v Liberci na vrcholu Ještědu. To vše po 3,8 km plavání, 180 km na kole a závěrečného 42 km dlouhého běhu. 18. 10. 2015 5.00 loď na řece Labi hodinku svižného plavání od Děčína – siréna START a vše mohlo začít.

Předcházelo tomu nalodění ve 4.00 na říční parník a necelá hodinka jízdy proti proudu Labe.
Teplota vzduchu 5C, vody v Labi 10C, mokro a sychravo, tma. Fajn atmosféru udržuje hvězda světového kalibru Petr Vabroušek a dává rady nováčkům.

Start – prvotní šok se musí zažít, protože je to něco co se nedá moc popisovat. Směr plavání naznačuje pouze proud řeky a nebo světélka plavců, které mají na plaveckých brýlích, všude kolem tma.

Po více jak 50 minutách se objevuje nasvícený Děčínský zámek, most, na břehu plápolající ohně a značné ochlazení vody v podobě přitékající Ploučnice, znamení konce plavecké části. V depu se jako první objevuje favorit Petr Vabroušek následovaný těsně Markem Peterkou a Janem Pacinou. Mistr Petr Vabroušek né poprvé a né naposledy ukazuje úctu a přenechává na 2,5 hodiny první místo domácímu závodníkovi  Marku Peterkovi.

První hodina a půl ve tmě a mokru byla pouze malá ochutnávka celkové 180 km trasy. Mokro a listí na silnici, nahoru dolu, prudké serpentiny, ale i krásná krajina a srnky provázely závodníky na opravdu náročné cyklistice. V druhém depu v resort Malevil se s komfortním náskokem cca 30 minut objevuje favorit Petr Vabroušek a kouká do dáli, kde vidí mlhavě cíl závodu Ještěd a vydává se na poslední maratonskou část. Jako druhý přijíždí Marek Peterka následovaný Davidem Smrčkem, ale většina borců si ještě na tento
okamžik musí dlouho počkat. Dominanta Liberce a parádní architektonický kousek Ještěd se přibližuje, bohužel na posledních zhruba 11 km ne dostatečně rychle, protože stoupání se serpentinami dává opravdu zabrat.

Cíl vrchol Ještědu a první Petr Vabroušek v nejdelším závodě jeho parádní profi kariéry  – gratulace od ředitele akce Vládi Peška a poté dlouhé čekání na druhého Davida Smrčku a třetího Marka Peterku, kterým  připravil přivítání, které se asi nebude opakovat.
Druhý den pohodové ukončení s nadstandardním servisem resortu Malevil v podobě vynikajícího jídla a předání šeku Motolskému kardiocentru, byla už jen třešnička na dortu, který si nelze koupit.

Slova účastníka Marka Peterky: vše bylo od začátku jiné než na závodech Ironmana, kterýma jsem prošel. Atmosféra rodinného krámku s věcmi, které v supermarketu nekoupíte. Čas myslet na věci, které jsou asi v životě důležité a dle mého názoru návrat ke kořenům triatlonu“
Radost z dokončení kamarádů, pomoci dobré věci, spokojenost všech kolem. Držím palce Michalu Vávrovi, který jako jeden z mnoha stojí za touto akcí a momentálně jede nejtěžší a nejdrsnější závod v životě v nemocnici, aby měl štěstí a úspěšně ho zvládnul.
Jednoznačně se zrodila legenda.

Foto, výsledky a info na:
www.czxtri.com/about-race/
www.facebook.com/czxtri?fref=ts
www.facebook.com/czxtri?fref=ts

WM Jan Pacina WM Malevil a nebo Mongolsko WM sekWM stupne vitezu WM WINNER

 

Marek Peterka
Malevil Winterman