Válečníci urvali výhru v Ostravě a získali tak první mečbol v sérii!

bk-decin-vs-nh-ostravaNH Ostrava vs BK Děčín – 75:78 (17:26, 35:42, 56:60)
Oba trenéři postrádali v sestavě kvůli zranění své podkošové opory. Ostravský kormidelník opět nemohl počítat se službami dua Taylor Rohde – Fran Dougherty, děčínský kouč pak postrádal kapitána Jakuba Houšku.

Ostrava – Číž, Zbránek, Beaumont, Muirhead, Leczo
Děčín – Vyoral, Bosák, Bažant, Landa, Jelínek

Válečníkům se nástup do druhého čtvrtfinálového klání vydařil na výbornou a jejich vedení se již na startu 6. minuty vyhouplo na dvoucifernou hodnotu po dvou úspěšných šestkách Jirky Jelínka – 6:16. V polovině 9. navíc po dvoubodové trefě Tonyho Tuckera byl děčínský tým již v plusu třinácti punktů za stavu 13:26, ale Ostravští v samém závěru úvodní periody čtyřmi trestnými hody v řadě snížili na 17:26. V průběhu druhého kvartálu oscilovalo děčínské vedení stále kolem desetibodové hranice – a v závěru minuty 19. po zisku Lukáše Bažanta pod soupeřovým košem skóroval Tony Tucker a donutil ostravskou lavičku vybrat si za stavu 29:42 oddechový čas. Po něm ale pálili do konce prvního poločasu ostrými pouze domácí, konkrétně snajpr Luděk Jurečka, jenž prohnal síťkou dvě trojky a uzavřel skóre úvodní půle na 35:42.

Po obrátce se svěřenci Pavla Budínského drželi v těsném vedení, ale postupně převzali iniciativu hráči Nové huti, kteří v závěru 26. strhli zásluhou trefy Lecza zpod koše vedení na svou stranu – 52:51. Vedení domácí družiny však mělo jen krátkého trvání a do závěrečné desetiminutovky vstupovali Vyoral a spol. se čtyřbodovým náskokem, když tečku za tímto herním obdobím udělal úspěšným nájezdem Luboš Stria – 56:60.

Do čtvrtého kvartálu vletěli Ostravští s obrovským entuziasmem a zásluhou šňůry 10:0 (!) korunované v polovině 35. minuty úspěšným zakončením rychlého protiútoku F-Zbránkem se odpoutali na 66:60. Děčínský kouč na tlak domácích zareagoval záhy time-outem, po němž se opět síly na kurtu vyrovnaly a začala přetahovaná o každý bodík. Dlouho byli ve vedení domácí, až 58 vteřin před koncem otočil dvoubodovou trefou Pavel Bosák – 72:73. A drama vrcholilo v závěrečných sekundách! Čtyři vteřiny před koncem proměnil obě šestky T-Vyoral – 75:78, načež trojka L-Jurečky s klaksonem se již neujala, takže Válečníci zásluhou vítězství 78:75 vybojovali druhý bod ve čtvrtfinálové sérii a přiblížili se tak postupu do semifinále!

Body: Číž 22 (dvojky 6/5; TH 10/9; 9 asistencí i plusových faulů; užitečnost 30), Muirhead 17 (15 doskoků → double-double – 4 útočné; 5 získaných faulů; validita 27), Jurečka 11 (trojky 5/3), Beaumont 8 (8 doskoků – 4 útočné), Zbránek 7, Koloničný 6 (dvojky 3/3), Leczo 4 – Jelínek 19 (7 F+; 6 doskoků – 4 ofenzivní; TH 8/8; validita 24), Bažant 13 (dvojky 4/4; TH 2/2), Bosák 13, Tucker 10, Vyoral 9 (8 doskoků), Stria 8, Landa 6 (8 doskoků); střelba 3 b.: 23/5 – 22/5; střelba 2 b.: 39/22 – 40/23; TH: 22/16 – 20/17; doskoky: 35:32 (útočné 13:11); asistence: 14:8; chyby: 17:22; ztráty: 13:11; týmová efektivita: 82:74; počet diváků: 1100 (vyprodáno).