USK Praha vs BK Děčín – 74:83 (16:22 32:51 51:63)

usk-prahaVálečníci vstupovali do utkání s vědomím možnosti rozhodnout o svém umístění po základní části na druhém místě už v předposledním kole. Ač kvůli dopravní situaci dorazili o něco později než bylo plánováno, vstup do utkání Děčínu vyšel. Kolektivním pojetím, dobrým plněním taktického plánu, pohybem míče a vysokou úspěšností střelby držel od začátku do konce první čtvrtiny vedení – postupně 0-4, 5-13, 11-19 až na desetiminutových 16-22.

Skvělá druhá čtvrtina přinesla celku trenéra Budínského příjemné vedení a to především přesnou tříbodovou střelbou, z níž se v druhém hracím období Válečníci trefili hned šestkrát (2x Jelínek, 2x Tucker, 1x Kaša a Vyoral). A jelikož severský tým přidal dobrou obranu a domácí držel nad vodou především namotivovaný Nikolič, byl z toho poločasový výsledek 32-51, jenž se nakonec ukázal jako rozhodující.

Ač se Děčín připravoval na domácí nápor, tak několik nepřesností v útoku a hlavně několik špatných řešení v obraně, společně s uvolněně hrajícími domácími mladíky znamenalo vyrovnání herního obrazu a postupné snižování hostujícího náskoku (ze stavu 41-60 na 49-60, včetně 5 trestných hodů, jeden z nich za TCH). Feštr pak se závěrem čtvrtiny snižuje na 51-63. A soupeř je tak zpátky v utkání.

Domácí nadšeně bojovali a vložili veškerou svou energii do tlaku na Válečníky. Ti ale nepodlehli a svůj náskok si pohlídali, když Sovy nepustili na menší než sedmibodový rozdíl (59-66). Krušič však začal řádit v podkošovém území (v poslední čtvrtce 9 bodů) a v druhém poločase tak kromě přímého bodového přínosu především pomohl perimetru, aby se mu lépe dýchalo pod tlakem děčínské obrany. Konečný výsledek 74-83 tak zaslouženě (hlavně za první půli) patřil Válečníkům, kteří si zajistili druhé místo po základní části.

Na svého soupeře však bude Děčín čekat až do konce posledního kola, kdy se rozhodne mezi J.Hradcem a Ostravou. Jejich středeční vzájemný duel zvládla hostující NH výhrou 106-108 po prodloužení, čímž se dostala na bodovou úroveň JH. Vzájemná utkání při bilanci 2-2 má však na skóre lepší tým Lions… Los však do posledního kola posílá J.Hradec do Pardubic a Ostrava hostí Opavu….

Zdramatizované utkání přineslo řadu pěkných momentů na obou stranách, výjimečným okamžikem však byla krásná akce Tuckera s Kroutilem zakončená dunkem z alley-oopu v konci prvního poločasu.

Body: Nikolič 21, Krušič 16, Mareš a Křivánek 11, Slavík 6, Feštr 4, Svoboda 3, Grunt 2 – Jelínek 20, Bažant 16 (7 doskoků), Tucker 13, Vyoral 11, Bosák a Houška 7, Kaša 5, Kroutil a Landa 2
2b: 59% (23/39) – 53% (20/38), 3b: 38% (6/16) – 56% (10/18), TH: 71% (10/14) – 81% (13/16)
doskoky: 26 (z toho 8 útočných) – 27 (9 útočných), asistence: 20 – 12, ztráty: 11 – 10, zisky: 4 – 4, fauly: 19 – 20
hráč utkání: Mitja Nikolič (USK Praha)