Válečníci v bojovném utkání setnuli Kolín a ani v šestém soutěžním utkání roku 2015 nenašli přemožitele!

17-10-2012-bc-kolinBK Děčín vs BC GEOSAN Kolín – 86:73 (19:11, 38:23, 63:50)
Děčínský kouč Pavel Budínský počítal před (a bohužel i během) utkání ztráty. Mimo hru byli Filip Kroutil (laboruje s kotníkem) a Jirka Jelínek (trápí ho zánět v lokti); bohužel během utkání si také kotník poranil kapitán Jakub Houška a se zraněným nosem a krvácením v obličeji nedohrál utkání Lukáš Bažant. V kolínském dresu se nepředstavila nedávná staronová akvizice, rozehrávač Djukan Djukanovič.

Válečníci do utkání vstoupili lépe než soupeř a brzy se ujali vedení, když v polovině 3. minuty po krásné souhře podkošového dua Houška – Kaša a zakončení druhého vedli 6:2. Hostům se sice čtyřmi body v řadě podařilo skóre srovnat, ale další minuty úvodního kvartálu opět opanovali borci v bílých dresech. Skvělou tečku za úvodní čtvrtinou udělal Tomáš Vyoral, jehož trojka s klaksonem znamenala děčínské vedení 19:11. Druhou periodu jednoznačně opanovala děčínská družina, která udržela kolínské střelce pouze na dvanácti punktech. Své vedení Stria a spol. trpělivě navyšovali, hned po startu druhé desetiminutovky se vyhouplo na dvoucifernou hodnotu – a nejvyššího rozdílu ve skóre dosáhlo na konci minuty 19., kdy se po uvolnění Pavlem Bosákem prosadil zpod koše na 38:20 Robert Landa. Medvědi ještě třemi body v závěru kontrovali, takže do kabin se odcházelo za stavu 38:23…

Po návratu ze šaten vnesli do hry více elánu a energie hráči Geosanu, kteří se hlavně díky zlepšené ofenzivě přitáhli zkraje 27. minuty po Fieldově trefě na 49:41. V závěru třetí čtvrtiny se ale svěřenci Pavla Budínského i díky slepeným trojkám P-Bosáka a Tonyho Tuckera opět odpoutali na větší bodový rozdíl – před závěrečnou čtvrtinou nakonec platil stav 63:50. Středočeši ale zazlobili i v závěrečném kvartálu, když ve 33. minutě po pěti Fieldových bodech za sebou se přiblížili na dostřel pěti pointů – 66:61… Od tohoto momentu ale naštěstí opět začali tahat za delší konec provazu děčínští hráči! – díky šňůře 7:0 korunované zkraje 35. minuty úspěšným nájezdem P-Bosáka si Válečníci vzali zpět dvoumístný náskok – 73:61. Ve zbytku utkání již svěřenci Pavla Budínského žádné zdramatizování zápasu nedopustili a po závěrečném hvizdu mohli oslavit se svými fans výhru 86:73!

Děčín – Vyoral, Bosák, Bažant, Kaša, Houška
Kolín – Bryant, Vocetka, Field, Faifr, Chán

Body: Tucker 27 (5 asistencí; TH 7/6; dvojky 8/6; užitečnost 32), Vyoral 16 (6 doskoků a 5 asistencí), Bosák 14 (5 získaných faulů; trojky 2/2), Stria 11, Houška 7, Landa 5 (6 doskoků), Bažant 4 (6 doskoků a 3 bloky), Kaša 2 – Field 18 (9 doskoků – 4 útočné; 6 plusových faulů), Chán 18 (10 doskoků → double-double; validita 25), Bryant 17, Horák 12 (trojky 2/2), Ličartovský 8 (6 asistencí); střelba 3 b.: 21/9 – 18/6; střelba 2 b.: 40/22 – 48/20; TH: 21/15 – 19/15; doskoky: 36:35 (útočné 7:10); chyby: 17:21; ztráty: 11:9; týmová efektivita: 107:73 (!); počet diváků: 820; nejlepší hráč utkání: Anthony Tucker (Děčín).

Ohlasy trenérů po utkání:
Predrag Benáček (kouč Kolína): „Gratuluju Děčínu (k vítězství). Dneska byl Děčín lepší a podal podle našeho očekávání velmi bojovný výkon. První poločas jsme odehráli špatně bez koncentrace a bojovnosti. Koncentraci jsme neměli z technických důvodů, ty se nám bohužel staly letos už počtvrté – pokud to tak bude, vždycky odehrajeme první poločas špatně. Děčín dnes hrál s pěti malými hráči, buď s jedním pivotem, nebo bez žádného. My jsme na to snažili dát odpověď, myslím si, že se nám ve druhém poločase i dařilo. Trochu víc jsme ve druhé půli zabojovali. Ale ještě jednou musím říct, že zápas jsme prohráli v prvním poločase…“

Pavel Budínský (kormidelník Děčína): „Děkuju za gratulaci. Dalo se očekávat, že to bude těžké utkání, nicméně nám patřil první poločas. V první půli jsme velmi solidně bránili, hráli v tempu a zakončovali z poměrně dobrých pozic, byť tam ještě byla v některých situacích nedůslednost, kdy jsme si vedení mohli trochu víc ,pomazlit´. Nicméně patnáctibodové vedení v poločase je důvod, proč jsme vyhráli, neboť druhá půle byla víceméně vyrovnaná – trojka Ličartovského se závěrečným klaksonem staví Kolín do role vítěze druhého poločasu o 2 body. Není jednoduché hrát pět na pět proti Kolínu, zvláště když tam mají Aleše Chána, na kterého máme problémy v match-upu (v obranné fázi se používá match-up nebo klasická zóna). My jsme ale bojovali, utkání oddřeli a i kvůli marodce museli hrát v trochu atypičtějších sestavách, z toho důvodu nám skřípal útok, než se správně postavil. Ale vítězství se počítá a za týden se potkáme s Kolínem znovu (ve čtvrtfinále Českého poháru).“