Válečníci po strhujícím dramatu vezou megacennou výhru od Vajgaru!

lions-jindrichuv-hradecLions Jindřichův Hradec vs BK Děčín – 86:88 (24:28, 46:44, 65:61)
Oběma trenérům scházel v sestavě jeden borec z perimetru – na straně Lions to byl Američan Armond Battle, na té děčínské potom snajpr Luboš Stria, jehož do hry nepustil lehčí výron kotníku.

Utkání sice odstartovali o něco lépe domácí hráči a zkraje utkání byli v mírném vedení, ale za delší konec postupně začali tahat Válečníci, kteří zanedlouho průběžné skóre otočili. Nejvyšší hodnoty dosáhlo na začátku 8. minuty, kdy prohnal síťkou trojku Robert Landa – 13:20. Do konce úvodní periody však Jihočeši polovinu ze svého manka umazali, když tečku za ní udělal těsně před koncem trefou zpod koše Vošlajer – 24:28. Tlak Lions gradoval ve druhém kvartálu, když včetně zmíněné trefy 211 vysokého centra domácí na přelomu první a druhé čtvrtiny díky šňůře 15:2 utekli již na devítibodový rozdíl – 39:30, konkrétně tenhle stav platil na konci minuty 16. V závěru prvního poločasu jsme naštěstí družinu Karla Forejta do trháku nepustili, naopak jsme i díky dvanácti úspěšným šestkám stáhli manko na pouhé dva punkty. A do kabin se tak odcházelo za stavu 46:44…

Po změně stran byl vývoj utkání jako na houpačce – nejprve jsme se přitáhli na rozdíl jediného bodu, záhy ale domácí opět odskočili na devítibodový rozdíl. Od stavu 60:51 ale borcům od Vajgaru vyschnul střelecký prach, čehož jsme využili a dostali se opět na dostřel, na konci 27. minuty po jedné šestce Roberta Landy dvou pointů – 60:58. Před poslední čtvrtinou nakonec svítil na tabuli stav 65:61, což nám dávalo slušné vyhlídky. Do závěrečné sekvence hry jsme vstoupili velmi dobře – od srovnání na 69:69 jsme i díky slepeným trojkám Tuckera a Vyorala odskočili v závěru 37. minuty na sedm bodů – 76:83. Domácí to však nezabalili a zásluhou agilního Autreyho (který vsítil všech deset závěrečných bodů domácích v zápase) se přiblížili až na dostřel jediného bodu – 85:86. Po trefě Jirky Jelínka stejný borec čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou proměnil jednu šestku, druhou ale jen nahodil – a míč se naštěstí dostal do rukou našich hráčů. Víc se toho už na kurtu nestalo, takže Válečníci po velkém boji urvali osmou výhru v sezoně!

J. Hradec – Autrey, Robinson, Novák, Zuzák, Vošlajer
Děčín – Vyoral, Bosák, Bažant, Houška, Jelínek

Body: Robinson 25 (7 doskoků a 4 asistence; trojky 7/4; efektivita 29) , Autrey 25 (7 získaných faulů; trojky 4/2), Vošlajer 9, Zuzák 8, Aušprunk 8, Novák 7 (4 zisky), White 4 – Tucker 23 (8 doskoků a 5 asistencí; trojky 10/6; validita 31), Landa 14 (7 plusových faulů), Vyoral 11 (trojky 6/3), Houška 10 (8 doskoků), Jelínek 8 (7 doskoků), Jiříček 7 (5 F+), Kroutil 6, Bažant 5, Bosák 4; střelba 3 b.: 19/8 – 24/12; střelba 2 b.: 50/22 – 41/16; TH: 24/18 – 28/20; doskoky: 31:40 (útočné 5:9); chyby: 27:24; ztráty: 10:19; týmová validita: 91:91; počet diváků: 850.

Ohlasy trenérů po utkání (převzato z webu Lions):
Karel Forejt (trenér J. Hradce): „Projevila se na nás únava z předchozího náročného programu a zvláště patrné to bylo u nejvytíženějších hráčů (Autrey, Robinson). A ta energie, kterou jsme měli v posledním zápase s Pardubicemi, tentokrát chyběla – a to rozhodlo. Mně osobně se zdálo, že rozhodly lehké koše v závěru, které Děčín dal. Když vezmu několik neúspěšných podkošových situací, tak při tom rozdílu to bylo příčinou šťastné výhry Děčína.“

Pavel Budínský (kouč Děčína): „Momentálně je to pro nás nejpříjemnější výhra. Jindřichův Hradec má asi nejsilnější tým v historii, co jsem kdy viděl. Skutečně jsme museli čelit obrovské síle hráčů na perimetru. Všichni tři Američani mají opravdu obrovskou kvalitu a hrají výborně jeden na jednoho. Pro moje české kluky to byla dostatečně silná prověrka. Utkání jsme otevřeli velmi dobře, hráli jsme rychle a svižně, chtěli jsme hrát jinak než v Brně. Musím ale říct, že hlavně střelecké sebevědomí tří Američanů, a samozřejmě i těch, co jim sekundují (Zuzák, Vošlajer, Aušprunk, Novák) a kteří jsou připraveni hrát – a u kterých je ta útočná síla. Vyhráli jsme, protože jsme ustáli klinickou smrt ve druhé čtvrtině, okolo 11. až 17. minuty, to to bylo s námi velmi špatné. Do poločasu ztráta dvou bodů, poté přetahovaná – v závěru jsme udělali několik dobrých rozhodnutí, trefili jsme tři trojky a dostali jsme se přes domácí. Jak to bývá, v tomto týdnu jsme prohráli jedno utkání smolně o dva body, teď jsme se štěstím vyhráli. Domácí vyhráli šťastně s Pardubicemi, dnes prohráli, liga je zajímavá. Kéž by bylo zápasů, jako byl tento, více. Jsme rádi za výhru, ale musíme se soustředit na další zápas.“