BK JIP Pardubice vs BK Děčín – 79:70 (22:16, 42:31, 58:49)
Oběma koučům scházel v sestavě jeden hráč. Pardubický trenér Dušan Bohunický postrádal rozehrávače Jiřího Šoulu, děčínský kormidelník Pavel Budínský nemohl počítat se službami zraněného pivota Dana Hendrycha.

Pardubice – Půlpán, Wall, Pandula, Bohačík, Kohout
Děčín – Vyoral, Bažant, Stria, Kaša, Houška

Do jednoho z taháků 2. kola Kooperativa NBL vstoupila jednoznačně lépe Beksa, jejíž úvodní převaha se výrazně odrážela i na průběžném skore, když na přelomu 6. a 7. minuty po dvou slepených trojkách Levella Sanderse svítil na tabuli stav 16:7. Válečníci však v dalších minutách zlepšili především hru na útočné polovině, což také přineslo své ovoce. V polovině 15. minuty jsme se totiž poprvé v zápase dostali zásluhou trefy Tomáše Vyorala do vedení – 24:25, bohužel mělo ale pouze jepičí život… Sedmibodová šňůra vrátila klid do pardubických řad a Východočeši do konce úvodní půle vyšponovali své vedení až na dvoucifernou hodnotu, když tečku za prvním poločasem udělala dvoubodová trefa z rukou Ondřeje Kohouta na 42:31.

Po návratu ze šaten vlétli děčínští hráči na domácí s obrovskou chutí a vervou zvrátit výsledek ve svůj prospěch. Ale když už jsme se v polovině minuty 25. po trefě Roberta Landy přiblížili na dostřel dvou punktů – 43:41, Bohačík a spol. na to ale opět zareagovali šňůrou jako v první půli (tentokrát šestibodovou) a opět nám odskočili. A promarněná šance na obrat v této sekvenci hry jako by nám vzala vítr z plachet ve zbylém průběhu utkání… V závěrečné periodě totiž vedení JIPu oscilovalo stále kolem desetibodové hranice a nám se tuto „hráz“ podařilo prolomit pouze jednou, snížením na 71:65 v závěru 36. minuty, ale jasná odpověď domácích (dvě úspěšné šestky Kotase a krátce nato koš Kohouta) na sebe nenechala dlouho čekat… V ČEZ Aréně jsme si tak nakonec zapsali první letošní porážku, jež má hodnotu 70:79…

Body: Pandula 15 (7 doskoků i získaných faulů), Bohačík 13 (7 doskoků), Příhonský 12 (trojky 4/4), Sanders 9 (5 asistencí), Kohout 8 (8 doskoků), Kotas 8, Wall 6 (7 doskoků), Pospíšil a Škranc po 3, Půlpán 2 – Landa 15 (8 doskoků – 5 útočných; 6 plusových faulů), Tucker 12, Jelínek 10 (6 získaných faulů), Bažant a Stria po 8, Bosák 7, Houška a Vyoral po 4, Kroutil 2; střelba 3 b.: 22/9 – 26/5; střelba 2 b.: 37/18 – 36/13; TH: 22/16 – 37/29; doskoky: 41:34 (útočné 10:11); chyby: 27:25; ztráty: 20:14; týmová efektivita: 88:61; počet diváků: 910; nejlepší hráč utkání: Dušan Pandula (Pardubice).