Medvědi odjeli z Kolína s prázdnou

kolinZ Kolína neveze Děčín ani bod. I když na ledě Kozlů vedl, nakonec domácí dokázali otočit a své těsné vedení si udrželi až do konce střetnutí.

Utkání začalo brzkým vyloučením domácího hráče, ale Medvědi přesilovou hru využít nedokázali. Naopak chvilku na to, kdy byli hráči Kolína v plném počtu, připsali si první velkou šanci. Lavinger ale byl připraven a střelu ukryl do své lapačky. V jedenácté minutě najížděl Veselý do pásma Děčína, ale díky pohotové obraně Medvědů se mu nepodařilo ani vystřelit. I nadále si Kolínští drželi tlak a na Lavingera šla další sprška střel. Jenže děčínský brankář svůj tým několikrát podržel. V závěru první třetiny se přesilová hra naskytla pro Kozly. Kolínští sehráli početní výhodu ukázkově, ale opět se skóre neměnilo. Do
konce prvního dějství se už nic nestalo, a tak na ukazateli skóre svítil stav stejný jako před začátkem utkání, tedy 0:0.

Druhou třetinu začali lépe Medvědi, hned po buly totiž vyzkoušeli pozornost domácího brankáře. Ve 26. minutě se Kozlové drželi delší dobu v pásmu Děčína, ale opět to byla obrana hostí, jenž je ke střele nepustila. Naopak o dvě minuty později zahrozili právě Medvědi, kteří ustáli menší tlak Kolína. Z rychlého protiútoku se ke střele dostal JAN FILIPOVSKÝ a
prostřelil Moravcovy betony – 0:1. Takřka v polovině utkání se museli Děčínští znovu bránit v oslabení, to však opět dokázali ubránit. Ve 34. minutě se už ale také inkasovali, když PAVEL ŠIFTA dokázal prostřelit Lavingera a vyrovnal na 1:1. Chvíli na to byl vyloučen Volráb a Kolín měl k dispozici další přesilovou hru, kterou dokázal využít chvíli před vypršením děčínského trestu. KAREL NEDBAL tečoval střelu svého spoluhráče od modré čáry a strhl tak vedení na stranu svého celku – 2:1. Na konci druhého dějství ubránil Děčín další přesilovku Kolína. Podruhé do kabin se tak šlo lépe domácím, jenž dokázali otočit nepříznivý stav zápasu na svou vlastní stranu.

Ve 47. minutě byl vyloučen hostující Zdvořáček a domácí tak měli šanci na zvýšení stavu skóre. Jenomže Medvědi se znovu dokázali ubránit a živili naději na úspěch v tomto zápasu. O chvíli později střílel Zumr, ale vyzkoušel jen lapačku Lavingera. Ten si opět připsal další důležitý zákrok. Šest minut před koncem třetí části měl Děčín výhodu přesilové hry a tudíž i velkou šanci na vyrovnání. Jasnou gólovou akci Medvědů v ní však zlikvidoval brankář Kozlů Moravec, který ji ukryl do své lapačky. V závěru utkání se Děčínští pokusili o hru bez brankáře, ale srovnat s Kolínem krok se jim už nepodařilo. Z ledu Kolína tedy Medvědi odjeli s prázdnou.

HC Kolín – HC Děčín 2:1 (0:0;2:1;0:0)
Branky a nahrávky: 34. Šifta (Malý, Pýcha), 37. Nedbal (Jankovský, Šafránek) – 28. Filipovský (Kment, Hašek)

Lavinger (Šticha) – Filipovský, Zdvořáček, Kaltenböck, Hříbal, Saska, Molnár – Hašek, Volráb, Kment – Faigl, Oliverius, Fojt – Chovanec, Bačák, Vacek – Polák