Děčín si vynutil pátý zápas s Opavou košem v poslední sekundě

bk-opavaBK Děčín vs BK Opava – 71:69 (17:11 34:33 54:46)
Ač úterní duel začínal už v 16 hodin, naplněné ČEZ Sportcentrum bouřilo hned od představování ve velkém stylu. Přispěli také sportovní fanoušci Opavy, kteří přicestovali podpořit svůj tým. Domácí hned od začátku nasadili vražedné tempo na obou polovinách hřiště. Vysoká intenzita v obraně ruku v ruce s dobrým útokem znamenaly ve 4.minutě vedení 12:0 (z toho
Kouba Houška 5 bodů, Tomáš Vyoral 5 bodů). Opava se brzy zmátořila a proměnila i těžké střely, opět Tomáš Vyoral tak uzavíral čtvrtinu na stav 17:11.

Především Blažkovy dvě trojky na začátku druhé čtvrtiny a děčínské ztráty znamenaly, že Opava rychle srovnala krok a dostal se do hry. První koš Válečníků ve druhé desetiminutovce dal Luboš Stria, hned tříbodový a snižoval na 20:21. Oba týmy se pak přetahovaly o těsné vedení až Šiřina trestnými hody snižoval na poločasových 34:33.

Ve třetí čtvrtině opět nasadili do trháku Válečníci, když mezi 23. a 27.minutou šňůrou 11:0 dovedli skóre ke stavu 48:38. Opava korigovala do 30.minuty na 54:46. V této části hry byla cítit velká bojovnost domácích a hosté byli opět výborně ubráněni (13 bodů za 10 minut), oproti druhému zápasu série hranému v Děčíně šla domácím střelba z větší vzdálenosti a dobrý pohyb míče dokázl rozhýbt opavskou obranu. Po „rozťukání“ se často objevil děčínský hráč na trojkovém oblouku volný a Válečníci proměňovali s vysokým procentem (v utkání 11/25 – 44%).

Když ve třetí minutě závěrečného dějství nejprve Pavel Bosák trojkou a pak Bobo Landa trestnými hody zvyšovali na 59:46, domácí publikum bouřilo! Opava však prokázala své kvality a také svoji houževnatost a vůli po postupu do semifinále… Šiřina, Dokoupil a Blažek snížili na 59:55. Aa opět přišlo drama, jak má v play-off být! Matej Venta trojka – 64:62, Šiřina trojka po driblinku – 64:65. Lukáš Bažant skvělý seběh bez míče a po Striově asistenci – 66:65. Bobo Landa trojka po Ventově asistenci – 69:65. Opava Gniadkem a Dokoupilem (oba zpod koše) vyrovnává na 69:69. Do konce utkání zbývá 4,4 vteřiny a domácí kouč Budínský si bere svůj poslední time-out. Maluje akci a hráči jdou na hřiště. Po dvou pokusech o uvolnění vyjde to poslední a Tomáš Vyoral dostává přihrávku do vymezeného území. Neukvapuje se v zakončení (dobíhá k němu vysoký Gniadek), odstupuje k němu další obránce, on přihrává Pavlu Bosákovi po zadní koncové čáře a Bosi proměňuje střední dvojku necelou vteřinu před koncem. Vyhození a těžký pokus přes celé hřiště už hostující kapitán Sokolovský netrefuje… 71:69 a ohromná radost celé bouřící Maroldovky…

Tak takové bylo úterý s televizním přenosem… A co v pátek? Opět od 16 hodin, opět v televizi, ale opět také see znatelnou podporou Děčína – autobus pro fanoušky je již téměř zaplněn…