Z Pardubic vezeme ultracennou výhru!

pardubiceBK JIP Pardubice vs BK Děčín – 64:73 (13:19, 31:39, 48:51)
Pardubice nastoupily do zápasu s naším celkem kompletní, naopak Pavlu Budínskému scházela podkošová dvojice Jakub Kaša – Jakub Houška.

Válečníci vstoupili do zápasu s velkou chutí a hned zkraje klání se dostali do čtyřbodového vedení. Beksa sice brzy dokázala srovnat průběžné skore na 8:8, ale děčínskou družinu to nevyvedlo z míry a vedení opět dokázala získat na svou stranu. V poslední minutě úvodního kvartálu se náš náskok vyšplhal po jedné šestce a koši Míry Soukupa na osm punktů – 11:19, ale tečku za první čtvrtinou nakonec udělal s klaksonem svou trefou ex-děčínský Levell Sanders – 13:19.

Na dvoucifernou hodnotu se naše vedení vyšplhalo krátce po startu druhé periody po trefách Pavla Bosáka a Mateje Venty – 13:23; to však nebylo z děčínské strany vše, když zkraje minuty 13. po dvou úspěšných trestných hodech Boba Landy svítil na tabuli ještě příznivější stav 13:27. Východočeši v dalším průběhu úvodní půle dokázali manko „pouze“ korigovat na sedm bodů. Poslední slovo prvního poločasu nakonec měli opět hráči Beksy, když po Příhonského trojce se do kabin odcházelo za stavu 31:39.

Po změně stran chuť svěřenců Pavla Budínského urvat vítězství neutuchala, což se projevilo i na skore. Zkraje 25. minuty jsme po koši s faulem v podání Boba Landy odpoutali již na čtrnáct pointů – 37:51. Na výborný začátek druhého poločasu jsme ovšem v jeho druhé polovině navázat nedokázali a do konce třetího kvartálu „tvrdili muziku“ pouze Východočeši. Ti se díky šňůře 11:0 přitáhli do konce třetí desetiminutovky na rozdíl jediné trojky – 48:51.

I přes ztrátu dvouciferného vedení v závěru třetí čtvrtiny jsme zápas stále kontrolovali a v celém jeho průběhu nepustili Beksu ani jednou do vedení! Dvoumístné vedení jsme však dokázali velmi záhy po startu čtvrté periody vybojovat zpět, když na konci minuty 32. prohnal síťkou trojku Míra Soukup – 48:58. Domácí sice opět snížili šesti body v řadě, ale víc už jsme jim v závěru klání nedovolili… Jedním z klíčových momentů byly dvě úspěšné šestky z rukou Luboše Strii v polovině předposlední minuty, po nichž jsme vedli 69:61. A nedlouho po závěrečné trefě Mateje Venty jsme již mohli začít slavit výhru, která má hodnotu 73:64.

Pardubice – Sanders, Kotas, Muirhead, Bohačík, Pospíšil
Děčín – Venta, Stria, Bosák, Landa, Soukup

Body: Sanders 15, P. Bohačík 13, Muirhead 9, Kotas 8, M. Peterka 6, Čarnecký a Nelson po 4, Příhonský 3, Pospíšil 2 – Bosák 20, Landa a Stria po 12, Venta 10, Jiříček a Soukup po 8, Bažant 2, Vyoral 1; střelba 3 b.: 15/4 – 11/3; střelba 2 b.: 40/20 – 52/25; TH: 16/12 – 21/14; doskoky: 31:30 (útočné 6:9); chyby: 22:21; ztráty: 21:13; týmová efektivita: 59:75.